Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 lipca 2013, 13:10

autor: Draug

World of Tanks ukaże się w Japonii. Tamtejsza wersja zostanie połączona z anime Girls und Panzer

Studio Wargaming.net otworzyło oddział w Japonii, który zajmie się przeniesieniem na tamtejsze warunki gry World of Tanks. Japońska wersja wyróżni się tym, że zostanie połączona z anime Girls und Panzer.

Nowo otwarty japoński oddział studia Wargaming.net zajmie się udostępnieniem gry World of Tanks w Kraju Kwitnącej Wiśni. Tamtejsza edycja ukaże się 5 września bieżącego roku i będzie różniła się od wersji przeznaczonych dla innych części świata. Japońskie wydanie będzie bowiem zawierało liczne elementy anime pod tytułem Girls und Panzer.

Czołgi i dziewczyny w spódniczkach, czyli anime Girls und Panzer. - World of Tanks ukaże się w Japonii. Tamtejsza wersja zostanie połączona z anime Girls und Panzer - wiadomość - 2013-07-30
Czołgi i dziewczyny w spódniczkach, czyli anime Girls und Panzer.

Mowa tu o telewizyjnym serialu animowanym, który powstał w 2012 roku. Opowiada on o rywalizacji w dyscyplinie sportowej polegającej na pojedynkach czołgów. Biorące w niej udział pojazdy, pochodzące z okresu drugiej wojny światowej, korzystają z bezpiecznej amunicji, a w roli czołgistów występują… nastoletnie uczennice szkół z całego świata.

Niestety, nie ujawniono jeszcze, na czym dokładnie będzie polegało połączenie World of Tanks i rzeczonego anime. Możliwe, że na polu bitwy pojawią się postacie i szkoły znane z serialu, bądź japońska wersja gry doczeka się nowych trybów, pojazdów czy środków zniszczenia, przypominających arsenał widziany w Girls und Panzer. Niewykluczone też, że edycja przeznaczona dla Kraju Kwitnącej Wiśni pójdzie o krok dalej i zaoferuje zmodyfikowaną oprawę graficzną, stylizowaną na anime (np. dzięki dodaniu technologii cel-shading).

World of Tanks to gra multiplayerowa oparta na modelu free-to-play, w której naprzeciw siebie stają dwie drużyny czołgistów, złożone z maksymalnie 15 osób. Produkcja powstała w 2010 roku i zdobyła wielką popularność, co skłoniło Wargaming.net do rozpoczęcia produkcji dwóch podobnych tytułów, koncentrujących się na innych aspektach historycznych działań wojennych: World of Warplanes i World of Warships. Sukces World of Tanks sprawia, że gra cieszy się nieustannymi aktualizacjami (ostatnią z nich opatrzono numerem 8.7 i poświęcono głównie zwiększeniu libczy brytyjskich dział samobieżnych), ponadto pozycja za jakiś czas trafi na konsolę Xbox 360.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.