Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 lipca 2013, 13:10

autor: Draug

World of Tanks ukaże się w Japonii. Tamtejsza wersja zostanie połączona z anime Girls und Panzer

Studio Wargaming.net otworzyło oddział w Japonii, który zajmie się przeniesieniem na tamtejsze warunki gry World of Tanks. Japońska wersja wyróżni się tym, że zostanie połączona z anime Girls und Panzer.

Nowo otwarty japoński oddział studia Wargaming.net zajmie się udostępnieniem gry World of Tanks w Kraju Kwitnącej Wiśni. Tamtejsza edycja ukaże się 5 września bieżącego roku i będzie różniła się od wersji przeznaczonych dla innych części świata. Japońskie wydanie będzie bowiem zawierało liczne elementy anime pod tytułem Girls und Panzer.

Czołgi i dziewczyny w spódniczkach, czyli anime Girls und Panzer. - World of Tanks ukaże się w Japonii. Tamtejsza wersja zostanie połączona z anime Girls und Panzer - wiadomość - 2013-07-30
Czołgi i dziewczyny w spódniczkach, czyli anime Girls und Panzer.

Mowa tu o telewizyjnym serialu animowanym, który powstał w 2012 roku. Opowiada on o rywalizacji w dyscyplinie sportowej polegającej na pojedynkach czołgów. Biorące w niej udział pojazdy, pochodzące z okresu drugiej wojny światowej, korzystają z bezpiecznej amunicji, a w roli czołgistów występują… nastoletnie uczennice szkół z całego świata.

Niestety, nie ujawniono jeszcze, na czym dokładnie będzie polegało połączenie World of Tanks i rzeczonego anime. Możliwe, że na polu bitwy pojawią się postacie i szkoły znane z serialu, bądź japońska wersja gry doczeka się nowych trybów, pojazdów czy środków zniszczenia, przypominających arsenał widziany w Girls und Panzer. Niewykluczone też, że edycja przeznaczona dla Kraju Kwitnącej Wiśni pójdzie o krok dalej i zaoferuje zmodyfikowaną oprawę graficzną, stylizowaną na anime (np. dzięki dodaniu technologii cel-shading).

World of Tanks to gra multiplayerowa oparta na modelu free-to-play, w której naprzeciw siebie stają dwie drużyny czołgistów, złożone z maksymalnie 15 osób. Produkcja powstała w 2010 roku i zdobyła wielką popularność, co skłoniło Wargaming.net do rozpoczęcia produkcji dwóch podobnych tytułów, koncentrujących się na innych aspektach historycznych działań wojennych: World of Warplanes i World of Warships. Sukces World of Tanks sprawia, że gra cieszy się nieustannymi aktualizacjami (ostatnią z nich opatrzono numerem 8.7 i poświęcono głównie zwiększeniu libczy brytyjskich dział samobieżnych), ponadto pozycja za jakiś czas trafi na konsolę Xbox 360.