Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 lipca 2013, 12:20

autor: Szymon "Hed" Liebert

Wasteland 2 zapewni ponad 20 godzin zabawy – nowe informacje o grze

Główna kampania Wasteland 2 zapewni co najmniej 20 godzin rozgrywki – dowiedzieliśmy się z artykułu opublikowanego w niemieckim magazynie Gamestar. Zapowiedź przyniosła także opis postaci i frakcji, na jakie trafimy w grze studia inXile Entertainment.

Wasteland 2 to gra na co najmniej 20 godzin.

Wasteland 2:
 • Główna kampania zapewni 20 godzin rozgrywki
 • W grze zwiedzimy 40-50 różnych map i spotkamy wiele frakcji
 • Postacie zostaną opisane siedmiona statystykami i 32 umiejętnościami

Niemiecki magazyn Gamestar opublikował obszerną zapowiedź Wasteland 2, postapokaliptycznej gry tworzonej przez studio inXile Entertainment za pieniądze zdobyte na Kickstarterze. Z tekstu dowiedzieliśmy się między innymi, że ukończenie głównej opowieści zabierze około 20 godzin, bez uwzględnienia pobocznych zadań i odkrywania alternatywnych ścieżek. Producent liczy też na sprzedanie 200-300 tysięcy egzemplarzy gry, bo taki wynik pozwoli mu dalej funkcjonować.

 1. Oficjalna strona gry Wasteland 2

Rozgrywka i umiejętności

Z zapowiedzi, przetłumaczonej przez serwis Wasteland 2 Guru, wiemy, że podczas ponad 20 godzin gry odwiedzimy około 40-50 map, reprezentujących różne lokacje. Rozgrywkę będzie napędzał system CLASSIC, opisujący postacie statystykami Charisma, Luck, Awareness, Strenght, Speed, Intelligence oraz Coordination. Do tego dojdą 32 umiejętności, podzielone na kategorie: Combat, Scientific i General. Do drużyny wcielimy maksymalnie siedem postaci.

Umiejętności z grupy Combat:

 1. Blunt Weapons
 2. Bladed Weapons
 3. Anti-Tank-Weapons
 4. SMG
 5. Shotguns
 6. Energy Weapons
 7. Assault Rifles
 8. Sniper Rifle
 9. Handguns

Umiejętności z grupy Scientific:

 1. Picklock
 2. Safecrack
 3. Alarm Disarm
 4. Toaster Repair
 5. Computer Tech
 6. Synth Tech
 7. Demolitions
 8. Brute Force

Umiejętności z grupy General:

 1. Silent Move
 2. Salvaging
 3. Hard Ass
 4. B.S. Detector
 5. Outdoorsman
 6. Evasion
 7. Leadership
 8. Folklore
 9. Animal Whisperer
 10. Field Medic
 11. Surgeon
 12. Weapon Smithing
 13. Field Stripping
 14. Perception
 15. Barter

Z innych ciekawostek wspomniano o broni energetycznej, której obrażenia będą uzależnione od tego, ile metalu znajdzie się w zbroi przeciwnika - im więcej, tym lepiej. Z tego względu, technologia nada się świetnie do eliminowania członków gangu Wrecking Crew, jednej z frakcji, na jaką trafimy w Wasteland 2. W zapowiedzi znalazło się parę nowych screenów. Wraz z jej publikacją Brian Fargo z inXile Entertainment opublikował też powyższy obrazek prezentujący zajezdnię kolejową.

Fabuła i frakcje

Historia rozpocznie się z przytupem: od pojawienia się trupa i tajemniczego sygnału radiowego. Audycje mają zresztą być istotną częścią rozgrywki, dostarczającą muzyki i zmieniającą się w odpowiedzi na działania gracza. W tekście potwierdzono obecność kilku frakcji. Dowiedzieliśmy się również, jak zmienią się one w drugiej odsłonie serii. W Wasteland 2 trafimy między innymi na następujące grupy ludzi:

 1. Mannerites – grupa dbająca o etykietę i stosowne zachowanie, której przywódcą będzie Mr Manners. Frakcja wydawałaby się przyjemna, gdyby nie fakt, że jej przedstawiciele jedzą ludzi.
 2. Red Skorpions – paramilitarna grupa ocalałych, wywodząca się z istniejącego obecnie gangu. Ich naturalnymi wrogami będą Rangersi.
 3. Pistol Packing Priests – grupa zwariowanych duchownych, która chce „wyczyścić” ludzkie niedobitki po apokaliptycznej zagładzie. Jak wskazuje nazwa, ich ulubionym rodzajem broni są pistolety.
 4. Children of the Citadel – frakcja wierząca, że następnym krokiem ewolucyjnym jest połączenie człowieka z maszyną. Lekceważą zwykłych ludzi.
 5. Gippers – grupa ludzi czcząca… Ronalda Reagana, jednego z amerykańskich prezydentów. Nazwa wywodzi się z biograficznego filmu Knute Rockne, All American.
 6. Robinsons – frakcja opierająca się na motywacyjnych mówcach pokroju Dale’a Carnegiego lub Tony’ego Robbinsona. Ich filozofia jest prosta: myśl pozytywnie.
 7. Wrecking Crew – psychopatyczny gang zajmujący się terroryzowaniem mieszkańców świata i rozpoznawalny z daleka dzięki zbrojom wykonanym ze złomu.

Wasteland 2 zapewni ponad 20 godzin zabawy – nowe informacje o grze - ilustracja #3Wasteland 2 to gra RPG osadzona w postapokaliptycznym świecie, która jest kontynuacją pierwowzoru wydanego jeszcze w 1988 roku. Ta produkcja sfinansowana przez graczy na Kickstarterze ma zdobyć uznanie dzięki swobodzie działania, rozbudowanym interakcjom ze światem i ich mieszkańcami oraz turowym systemem walki. Niedawno dowiedzieliśmy się, że Wasteland 2 wejdzie w fazę bety w październiku, a premiera pełnej wersji niestety opóźni się.