Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2018, 04:38

Bethesda zapowiada Wolfenstein: Youngblood

Konferencja Bethesdy podczas targów E3 nieco nieoczekiwanie przyniosła nam zapowiedź kolejnej gry z cyklu Wolfenstein. W kooperacyjnej produkcji o podtytule Youngblood przeniesiemy się do Paryża lat 80., by jako córki Blazkowicza wspomóc tamtejszy ruch oporu.

Nie wiem jak Was, ale mnie najbardziej w tej zapowiedzi rajcuje perspektywa usłyszenia przeróbek hitów lat 80. na niemiecką modłę. - Bethesda zapowiada Wolfenstein: Youngblood - wiadomość - 2018-06-11
Nie wiem jak Was, ale mnie najbardziej w tej zapowiedzi rajcuje perspektywa usłyszenia przeróbek hitów lat 80. na niemiecką modłę.
Bethesda zapowiada Wolfenstein: Youngblood - ilustracja #2

Youngblood to nie jedyna zapowiedź związana z Wolfensteinem na tegorocznym E3. Bethesda Softworks ujawniła też Wolfenstein: Cyberpilot – tytuł skierowany wyłącznie na urządzenia wykorzystujące technologię wirtualnej rzeczywistości, którego premiera zaplanowana jest na przyszły rok. W grze jako haker przejmiemy kontrolę nad nazistowskimi maszynami i wspomożemy paryski ruch oporu.

Wygląda na to, że talent do zabijania nazistów przekazuje się w genach. Tak przynajmniej sugerują deweloperzy z MachineGames, którzy po udanym Wolfenstein II: The New Colossus postanowili puścić wyobraźnię kilka dekad naprzód i przedstawić nam historię córek B. J. Blazkowicza, Jessiki i Sophii. Gra Wolfenstein: Youngblood pokaże nam okupowany przez Trzecią Rzeszę Paryż w stylowych jak zawsze latach 80., a naszym zadaniem będzie – jakżeby inaczej – wykopać nazistów ze stolicy Francji przy użyciu morderczego arsenału. Co najciekawsze, w zapowiedzianej na przyszły rok w grze nie zawalczymy wyłącznie solo – deweloperzy twierdzą, że to produkcja stworzona przede wszystkim z myślą o kooperacji. Strzelanie do gości ze swastyką do spółki ze znajomymi brzmi kusząco.

  1. Oglądaj z nami konferencję Bethesdy na targach E3
  2. Oficjalna strona internetowa cyklu Wolfenstein