Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2014, 10:27

autor: Góral

Wolfenstein: The New Order - premiera nowych przygód Blazkowicza

Od dziś w sklepach na terenie Polski i reszty świata można nabyć grę Wolfenstein: The New Order. Nowe przygody B.J. Blazkowicza zadebiutowały na konsolach Xbox 360, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych. Pierwsze recenzje sugerują, że walka z nazistami sprawia dużo radości.

Dziś na światowych rynkach debiutuje gra Wolfenstein: The New Order od studia MachineGames. Tytuł powinien być już dostępny również w Polsce na konsolach Xbox 360, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych (wymagania sprzętowe znajdziecie w tym miejscu). Produkcja oferowana jest w rodzimej wersji językowej (napisy) na wszystkich platformach, oprócz next-gena firmy Microsoft. W Internecie pojawiły się pierwsze recenzje kolejnych przygód B.J. Blazkowicza i wygląda na to, że fani FPS-ów otrzymali bardzo dobrą pozycję. Recenzenci chwalą przede wszystkim intensywność walki. Rozgrywka jest utrzymana w duchu klasycznych strzelanek, ale przystosowana do dzisiejszych standardów. Wśród wad wymieniana jest jednorazowość rozgrywki. Tytuł nie zachęca do wielokrotnego przechodzenia, a przez brak multiplayera zabawa kończy się po kilkunastu godzinach. Przy okazji warto przypomnieć, że kupując The New Order zapewniacie sobie dostęp do bety gry Doom 4.

Pomimo kilku wad, większość przedstawicieli mediów wystawiła grze Wolfenstein: The New Order wysokie oceny. Poniżej prezentujemy kilka z nich:

Wolfenstein: The New Order - dziś premiera najnowszych przygód B.J. Blazkowicza - ilustracja #3Wolfenstein: The New Order to kolejna odsłona kultowej serii strzelanek. W produkcji ponownie wcielamy się w amerykańskiego żołnierza B.J. Blazkowicza, który staje do walki z nazistami. Akcja produkcji ma miejsce w latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku, w alternatywnej rzeczywistości, w której Niemcy wygrały II wojnę światową i przejęły władzę nad światem.

Studio MachineGames, odpowiedzialne za nowego Wolfensteina, zostało założone w 2009 roku przez byłych pracowników Starbreeze Studios. Deweloper szybko wpadł w oko firmie ZeniMax Media, która przejęła go w 2010 roku. Wolfenstein: The New Order jest pierwszą produkcją szwedzkiego zespołu.