Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 maja 2014, 19:13

autor: luckie

Wolfenstein: The New Order – wymagania sprzętowe wersji PC

Twócy Wolfenstein: The New Order podali informacje na temat minimalnych wymagań sprzętowych gry w wersji PC. Do uruchomienia nowego FPS-a studia Machine Games na komputerach osobistych konieczne będzie posiadanie procesora co najmniej z generacji Core i7 oraz 50 GB wolnego miejsca na dysku.

Wolfenstein: The New Order będzie wymagał ciężkiego sprzętu - Wolfenstein: The New Order – wymagania sprzętowe wersji PC - wiadomość - 2014-05-01
Wolfenstein: The New Order będzie wymagał ciężkiego sprzętu

Na oficjalnym blogu studia Bethesda ujawniono wymagania sprzętowe Wolfenstein: The New Order (dostępne również na Steamie). Trzeba przyznać, że są one dość przytłaczające, szczególnie jeśli chodzi o konieczność posiadania procesora z generacji i7 oraz 50 GB wolnego miejsca na dysku. Warto jednocześnie zaznaczyć, że mówimy tu o wymaganiach minimalnych, czyli takich, które należy spełniać, by w ogóle myśleć o uruchomieniu gry, nie mówiąc już o jej płynnym działaniu. Przypominamy, że nowa produkcja z sierżantem Blaskowiczem w roli głównej oferuje wyłącznie kampanię dla jednego gracza, która według szacunkowych obliczeń twórców ma starczyć na 15-20 godzin zabawy. Zgodnie z duchem serii, przemierzać będziemy przeważnie zamknięte lub półotwarte lokacje, nierzadko utrzymane w mrocznej stylistyce. Jeśli dodatkowo weźmiemy pod uwagę niezbyt pochlepne opinie części Internautów na temat oprawy graficznej Wolfenstein: The New Order, słuszne wydaje się pytanie: do czego gra potrzebuje takiego sprzętu?

Minimalne wymagania sprzętowe

 1. Procesor: Core i7 (lub odpowiednik firmy AMD)
 2. Karta grafiki: GeForce 460 / ATI Radeon HD 6850
 3. RAM: 4 GB
 4. Dysk twardy: 50 GB wolnego miejsca
 5. System operacyjny: Windows 7 / Windows 8 64-bit
Blazkowicz czasem wyjdzie na światło dzienne, ale nie ma co liczyć na duże, otwarte przestrzenie - Wolfenstein: The New Order – wymagania sprzętowe wersji PC - wiadomość - 2014-05-01
Blazkowicz czasem wyjdzie na światło dzienne, ale nie ma co liczyć na duże, otwarte przestrzenie

Dodatkowo wydawca podał kilka informacji na temat wydań na poszczególne konsole. W tym wypadku nowy Wolfenstein będzie wymagał co najmniej 8 GB wolnego miejsca na dysku twardym. Niezależnie od edycji, gra zaoferuje płynne 60 klatek na sekundę, a dodatkowo grając na PlayStation 4 lub Xboksie One zobaczymy obraz w rozdzielczości 1080p.

PlayStation 4

 1. Dysk twardy: minimum 8 GB wolnego miejsca lub około 47 GB w wypadku pełnej instalacji
 2. Opcjonalne komendy głosowe

Xbox One

 1. Dysk twardy: minimum 8 GB wolnego miejsca lub około 47 GB w wypadku pełnej instalacji
 2. Wsparcie dla komend głosowych przez Kinecta (obsługiwane języki: angielski, francuski, włoski, niemiecki, hiszpański)

Xbox 360

 1. Dysk twardy: minimum 8 GB wolnego miejsca

PlayStation 3

 1. Dysk twardy: minimum 8 GB wolnego miejsca; w wypadku pobrania z PlayStation Network: 17 GB wolnego miejsca

Wolfenstein: The New Order ukaże się 20 maja 2014 roku na PC, PS4, XONE, PS3 i X360. Do tego czasu grę da się zamawiać w przedpremierze. W poszukiwaniu najlepszych ofert warto zajrzeć do naszej porównywarki cenowej.

 1. Graliśmy w Wolfenstein: The New Order - coraz ciekawszy powrót legendy
 2. Oficjalna strona gry Wolfenstein: The New Order