Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2013, 10:08

autor: qjin

Wolfenstein: The New Order – nowe fragmenty rozgrywki wprost z QuakeConu

Mimo że premierę Wolfenstein: The New Order przesunięto, to zaserwowano graczom kolejne nagranie ze świeżymi fragmentami rozgrywki. Materiał, opublikowany przez serwis CVG, został opatrzony wypowiedziami jednego z producentów gry. Dowiedzieliśmy się, nowa odsłona serii zadebiutuje w pierwszej połowie 2014 roku.

Opóźniono premierę gry, by m.in. dopracować każdy element rozgrywki – nowy termin wydania to pierwsza połowa 2014 roku - Wolfenstein: The New Order – nowe fragmenty rozgrywki wprost z QuakeConu - wiadomość - 2013-08-11
Opóźniono premierę gry, by m.in. dopracować każdy element rozgrywki – nowy termin wydania to pierwsza połowa 2014 roku

Redakcja portalu CVG porozmawiała na tegorocznej imprezie QuakeCon z Jensem Matthiesem, dyrektorem kreatywnym ze studia MachineGames, o grze Wolfenstein: The New Order. Materiał wideo został opatrzony komentarzem twórcy – co prawda, nie dowiadujemy się zbyt wielu nowych informacji, ale za to możemy zobaczyć wcześniej niepokazywane albo widoczne jedynie na obrazkach lokacje.

Producent opowiada między innymi o alternatywnej wizji historii czy o dostępnym arsenale. Wspomina również o tym, że w grze nie zobaczymy… Hitlera, ale zaraz po tym stwierdzeniu zawiesza głos i zdradza, że to tyle, ile może powiedzieć na ten temat. Coś za tymi słowami musi się jednak kryć. Czyżby studio MachineGames miało w zanadrzu jakąś niespodziankę?

Głównym bohaterem The New Order jest B.J. Blazkowicz – tylko on może powstrzymać zapędy ambitnych nazistów - Wolfenstein: The New Order – nowe fragmenty rozgrywki wprost z QuakeConu - wiadomość - 2013-08-11
Głównym bohaterem The New Order jest B.J. Blazkowicz – tylko on może powstrzymać zapędy ambitnych nazistów

Niewątpliwie efektownymi momentami na filmiku są wspinaczka po budynku z ciekawym zwieńczeniem oraz dość krwawa przeprawa przez posiadłość pełną nazistów. Twórcy inspirują się w dużej mierze Wolfensteinem 3D, ale, jak zaznacza dyrektor kreatywny The New Order, studio obrało także nowy kierunek i poznamy serię z dotąd nieznanej strony. Przypomnijmy, że praktycznie od pierwszych zapowiedzi obiecano, że to nie będzie zwykła strzelanina, tylko całość ma być połączeniem kilku gatunków – nie zabraknie więc etapów skradankowych czy wymagających użycia szarych komórek.

Tytuł będzie połączeniem klimatów wojennych z science-fiction - Wolfenstein: The New Order – nowe fragmenty rozgrywki wprost z QuakeConu - wiadomość - 2013-08-11
Tytuł będzie połączeniem klimatów wojennych z science-fiction

Gra jest tworzona z myślą o pecetach oraz konsolach obecnej i przyszłej generacji. Premiera pierwotnie miała nastąpić pod koniec 2013 roku, ale na początku bieżącego miesiąca ogłoszono kilkumiesięczną obsuwę. W wywiadzie z twórcą Wolfenstein: The New Order padło stwierdzenie, że w tytuł zagramy w pierwszej połowie przyszłego roku.