Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2013, 09:08

autor: Adrian Werner

Nadjeżdża Hot Wheels: World’s Best Driver - gra wyścigowa oparta na licencji popularnych resoraków

Jedna z najpopularniejszych marek resoraków doczeka się wkrótce nowej interaktywnej adaptacji. Na konsole domowe i przenośne zmierza bowiem gra Hot Wheels: World’s Best Driver.

Jakość udostępnionych screenów pozostawia niestety sporo do życzenia. - Nadjeżdża Hot Wheels: World’s Best Drive - gra wyścigowa oparta na licencji popularnych resoraków - wiadomość - 2013-08-11
Jakość udostępnionych screenów pozostawia niestety sporo do życzenia.

Hot Wheels, czyli jedna z najpopularniejszych marek wśród zabawek samochodowych, już wkrótce doczeka się nowej konsolowej adaptacji. O istnieniu gry Hot Wheels: World's Best Driver dowiedzieliśmy się w dosyć nietypowy sposób. Kilka sklepów sieciowych umieściło bowiem na swoich serwisach strony poświęcone temu projektowi zanim jego wydawca, czyli Warner Bros. Interactive, zdążył go oficjalnie zapowiedzieć.

Hot Wheels: World's Best Driver zmierza na konsole PlayStation 3, Xbox 360, Wii U oraz 3DS. Premiera zaplanowana została na 17 września tego roku. Gra powstaje w szkockim studiu Firebrand Games, które opracował wcześniej Trackmania DS oraz stworzyło konwersje Need for Speed: The Run na Wii i 3DS.

Nadjeżdża Hot Wheels: World’s Best Drive - gra wyścigowa oparta na licencji popularnych resoraków - ilustracja #2

W Hot Wheels: World's Best Driver grupa elitarnych zawodników weźmie udział w rozgrywkach, których celem jest wyłonienie tytułowego najlepszego kierowcy świata. Uczestnicy podzieleni zostaną na cztery drużyny - zieloną, czerwoną, niebieską i żółtą. Czeka na nich siedemdziesiąt wyzwań rozłożonych na cztery lokacje umiejscowione w różnych zakątkach naszej planety. Dachy wieżowców w Szanghaju będa polem bitwy na najbardziej zwariowane akrobacje powietrzne, a powierzchnia lotniskowca na Pacyfiku zapełniona zostanie licznymi przeszkodami, które przetestują precyzję jazdy zawodników. Natomiast na terenie Andów weźmiemy udział w szalonych wyścigach motocrossowych.

Podczas zabawy pokierujemy 24 pojazdami opartymi na resorakach firmy Hot Wheels. Każdy z nich będziemy mogli w dużym stopniu tuningować, dzięki czemu dopasujemy maszyny do naszego stylu rozgrywki. Autorzy nie zamierzają sobie zawracać głowy realizmem. Mechanizmy jazdy mają być w pełni zręcznościowe, choć jednocześnie osiągnięcie poziomu mistrzowskiego nie będzie łatwe. Podobnie zrealizowane zostaną poziomy. Wszystkie trasy pełne będą zwariowanych pętli, których żaden pojazd w rzeczywistości nie dałby rady pokonać w jednym kawałku.