Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2015, 21:33

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

WildStar przejdzie na model free-to-play

Potwierdzily się krążące od jakiegoś czasu spekulacje. Firma NCSoft poinformowała, że sieciowa gra WildStar wkrótce zmieni model biznesowy i przejdzie na system free-to-play.

WildStar wkrótce przejdzie na model free-to-play. - WildStar przejdzie na model free-to-play - wiadomość - 2015-05-28
WildStar wkrótce przejdzie na model free-to-play.

Przedstawiciele NCSoftu ujawnili, że jesienią tego roku WildStar – gra MMO od studia Carbine – przejdzie na model free-to-play. Firma nie ukrywa, że w ten sposób chce zwiększyć liczbę użytkowników produkcji. Oczywiście to oznacza, że grać będzie można za darmo – bez konieczności uiszczania oplat będziemy mogli skorzystać z całej zawartości, a więc wszystkich udostępnionych dotychczas klas i ras postaci, stref, podziemi, lochów, raidów, itd. Nie zabraknie jednak różnego rodzaju mikropłatności, a więc elementów kupowanych za prawdziwą gotówkę, aczkolwiek twórcy obiecują, że będą to raczej jedynie rzeczy nie wpływające znacząco na balans rozgrywki. Poza tym oprócz darmowych kont pojawią się także te płatne, w przypadku WildStara nazwane profilami Signature.

Signature to nic innego, jak abonament oferujący jego posiadaczom kilka dodatkowych bonusów, niedostępnych dla osób bawiących się bezpłatnie. Wśród nich znajdą się m.in. priorytet przy logowaniu na serwer oraz opcja zapraszania i tworzenia własnych gildii. Pełny wykaz różnic pomiędzy kontami darmowymi a płatnymi znajdziecie w oficjalnym FAQ na stronie internetowej gry. Nowością ma być system lojalności, w ramach którego wszyscy gracze otrzymywać będą punkty (subskrybenci będą dostawać ich więcej) wymienialne na bonusowe przedmioty i perki. Konkretniejsze szczegóły dotyczące programu mają zostać ujawnione wkrótce.

Oczywiście deweloperzy przygotowali kilka inicjatyw dla dotychczasowych użytkowników WildStara. Osobom, które opłacaly do tej pory abonament, pozostały czas subskrypcji zostanie zamieniony na konta Signature. Dodatkowo gracze, którzy wcześniej kupili pudełkową wersję gry, dostaną kilka bonusów (w tym dwanaście slotów na postacie zamiast dwóch oraz sześć miejsc na ubrania zamiast czterech).

A to nie wszystko – użytkownicy, którzy opłacali abonament od premiery produkcji, otrzymają wierzchowca (Ikthian Crawler), przedmiot dekoracyjny (DJ Caretaker), zwierzaka (Disco Snoglug), podkład dźwiękowy do wykorzystania w wirtualnym mieszkaniu, dwa tytuły (Living Legends i Nexus Loyalist) oraz cztery miesiące subskrypcji Signature. Podobny zestaw dodatków (poza wierzchowcem i tytułem Living Legends) dostaną użytkownicy, którzy wykupią abonament przed 15 czerwca tego roku i utrzymają go do wprowadzenia modelu free-to-play.

Dokladny termin zmiany systemu biznesowego WildStara nie jest na razie znany.

WildStar to wydane w czerwcu 2014 roku MMO opracowane przez deweloperów ze studia Carbine. Mimo lekkiej i kolorowej stylistyki, gra charakteryzuje się kilkoma ciekawymi elementami. Przykładowo twórcy w interesujący sposób podeszli do systemu rozwoju postaci – oprócz wyboru rasy i klasy postaci, gracz musi obrać sobie jedną z czterech specjalizacji (walka, kolekcjonerstwo, budownictwo lub eksplorację). Ulepszanie protagonisty w ich ramach odbywa się poprzez wykonywanie konkretnych czynności.