Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2013, 14:40

autor: Sarge

Wieści ze świata (Project Spark, WildStar, Star Wars: The Old Republic) 4/12/13

Dziś piszemy m.in. o wcześniejszym dostępie do rozszerzenia Galactic Starfighter do gry Star Wars: The Old Republic, zamkniętych beta testach pecetowej wersji Project Spark, a także o nowych klasach postaci w WildStar. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Mafia II

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Mafia II. Dzieło studia 2K Czech możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 7,49 euro (ok. 32 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Yager Development

Studio Yager Development (Spec Ops: The Line) zatrudni specjalistów do prac nad wysokobudżetową grą AAA. Z treści poszczególnych ogłoszeń wynika, że będzie to next-genowy tytuł free to play, działający na najnowszej wersji silnika Unreal Engine. Prawdopodobnie chodzi o strzelaninę, bo pojawiły się również wzmianki o trybie multiplayer, broniach i potyczkach z użyciem pojazdów. Deweloper nie potwierdza żadnych szczegółów.

Project Spark

Wczoraj rozpoczęły się zamknięte beta testy pecetowej wersji gry Project Spark. Deweloper zaprasza do wzięcia w nich udziału wybrane osoby, które zgłosiły się wcześniej na oficjalnej stronie internetowej. Na razie beta testy dotyczą wyłącznie komputerów osobistych wyposażonych w system operacyjny Windows 8.1. W przyszłym roku rozpoczną się one także na Xboksie One.

Bethesda Softworks

Firma Bethesda Softworks poszukuje osób do testowania gry, której tytuł nie został ujawniony. Trudno powiedzieć o jaką produkcję może chodzić, jako że Bethesda Softworks pracuje nad kilkoma popularnymi markami, a dodatkowo jest właścicielem studia id Software, odpowiedzialnego m.in. za serie Doom oraz Quake.

Fallout 4

Strona internetowa thesurvivor2299.com doczekała się kolejnej aktualizacji. Tym razem obok dziwnego szyfru pojawił się napis: „Nadeszła nuklearna zima”. Plotki mówią, że strona może mieć jakiś związek z rychłym ujawnieniem gry Fallout 4, choć ostatecznie może chodzić o coś zupełnie innego. Witryna zawiera również licznik odmierzający czas do godziny 2:00 w nocy z 11 na 12 grudnia.

WildStar

Zespół Carbine Studios potwierdził, że Medic oraz Engineer dołączą do dotychczas ujawnionych klas w grze WildStar. Jak sama nazwa wskazuje, Medic skupi się na leczeniu towarzyszy. Z kolei Engineer zostanie wyposażony w ciężką zbroję i ma charakteryzować się dużym zasięgiem ataku. Engineer będzie mógł być traktowany jako tzw. tank (postać przyjmująca najwięcej obrażeń, chroniąca w ten sposób słabsze jednostki). Wcześniej potwierdzono, że w Wildstar znajdziemy jeszcze cztery inne klasy: Warrior, Esper, Spellsinger oraz Stalker.

Star Wars: The Old Republic

Firma Electronic Arts ogłosiła, że osoby opłacające abonament w grze Star Wars: The Old Republic uzyskały wcześniejszy dostęp do rozszerzenia Galactic Starfighter. Oficjalna premiera dodatku jest przewidziana dopiero na 4 lutego 2014 roku. Galactic Starfighter skupia się na prowadzeniu kosmicznych starć w myśliwcach Starfighter, a największą nowością w stosunku do podstawowej wersji gry są walki PvP dla 24 graczy podzielonych na dwie drużyny.

Warhammer 40,000: Eternal Crusade

Studio Behaviour Interactive planuje możliwość wspólnej rozgrywki w grze Warhammer 40,000: Eternal Crusade pomiędzy posiadaczami wersji na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One. Wyeliminowane zostałyby wtedy wszelkie podziały na poszczególne platformy sprzętowe. Oprócz tego potwierdzono, że po premierze do gry wprowadzane będą nowe rasy.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Total War: Rome II
 2. Broken Sword: The Serpent’s Curse
 3. Construction Machines 2014
 4. Airport Firefighter Simulator 2013
 5. Battlefield 4: Chińska nawałnica

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. The Elder Scrolls Online – rozwój postaci (PL)
 2. Battlefield 4: Chińska nawałnica – trailer
 3. Starbound – zwiastun wersji beta
 4. Frozen Endzone – zwiastun na premierę wersji beta
 5. Project Spark – trailer
 6. MechWarrior Online – Oxide Hero mech
 7. Gran Turismo 6 – trailer #2
 8. Need for Speed Rivals – aplikacja towarzysząca