Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2013, 15:40

autor: Draug

Assassin’s Creed IV: Black Flag – znamy datę premiery DLC Freedom Cry

Poznaliśmy datę premiery pierwszego fabularnego DLC do Assassin’s Creed IV: Black Flag. Freedom Cry, bo o nim mowa, zadebiutuje 17 grudnia, jednak nie ma pewności, czy termin ten dotyczy również pecetów i konsoli Wii U.

Poznaliśmy datę premiery Freedom Cry, pierwszego fabularnego rozszerzenia do Assassin’s Creed IV: Black Flag w formie DLC, które zostało zapowiedziane jeszcze przed premierą właściwej produkcji. Jak wynika z reklamy opublikowanej na łamach ostatniego numeru magazynu Game Informer (możecie zobaczyć ją poniżej), dodatek zostanie wydany 17 grudnia bieżącego roku.

Jednak pozostają pewne wątpliwości co do platform sprzętowych, na których ukaże się wtedy Freedom Cry. Na reklamie widnieją loga jedynie konsol PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 i Xbox One, co może sugerować, że tylko posiadacze tych urządzeń będą mogli wejść w posiadanie DLC 17 grudnia. Wobec powyższego wygląda na to, że pecetowcom być może przyjdzie poczekać nieco dłużej. Z kolei właściciele Wii U są w jeszcze bardziej niepewnej sytuacji, jako że zapowiadając omawiane rozszerzenie, w ogóle nie wspomniano o tej platformie sprzętowej i nie wiadomo, czy jej użytkownicy kiedykolwiek otrzymają dodatek.

Reklama będąca źródłem nowości w temacie DLC Freedom Cry do Assassin's Creed IV. (Źródło: VideoGamer.com) - Assassin’s Creed IV: Black Flag – znamy datę premiery DLC Freedom Cry - wiadomość - 2013-12-04
Reklama będąca źródłem nowości w temacie DLC Freedom Cry do Assassin's Creed IV. (Źródło: VideoGamer.com)

Przypomnijmy, że Freedom Cry wzbogaci tryb jednoosobowy w Assassin’s Creed IV: Black Flag o minikampanię, w której wcielimy się w postać Adewale, pierwszego oficera Edwarda Kenwaya. Akcja DLC będzie toczyła się 15 lat po wydarzeniach z „podstawki” i zabierze nas do francuskiej kolonii Saint-Domingue, gdzie bohater, obdarzony umiejętnościami asasyna dzięki wieloletniemu treningowi u kapitana, na własną rękę rozprawi się z prześladowcami swoich czarnoskórych pobratymców. Rozszerzenie zaoferuje 9 misji do przejścia, które wystarczą na więcej niż 4 godziny zabawy (jak dowiedzieliśmy się również z powyższej reklamy).

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że DLC Freedom Cry wchodzi w skład przepustki sezonowej Assassin’s Creed IV: Black Flag. Rzecz jasna, możliwe będzie również zakupienie DLC oddzielnie, jednak nie znamy jeszcze jego ceny.