Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 listopada 2015, 15:13

autor: Draug

Wieści ze świata (Jurassic World, Star Wars: Episode VIII, GTA V, PlayStation 4, Revolution Software) 10/11/2015

Dziś piszemy m.in. o anulowanej grze na kanwie Jurassic World, ukończeniu scenariusza do Star Wars: Episode VIII, skasowaniu przez Take-Two dwóch modów do GTA V, nowej przygodówce Charlesa Cecila oraz aktualizacji 3.11 firmware’u PlayStation 4 i wyjątkowym padzie do tej konsoli. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Cryptic Studios tworzyło grę na kanwie Jurassic World

Serwis Jurassic World opublikował dużo informacji na temat skasowanej gry na kanwie filmu Jurassic World, którą tworzył oddział Cryptic Studios w Seattle (Cryptic Studios North). Miał to być trzecioosobowy survival w formie zbliżonej nieco do H1Z1, pozwalający graczowi pokierować Owenem – głównym bohaterem wspomnianego obrazu kinowego (granym przez Chrisa Pratta). Produkcja powstawała w oparciu o technologię Unreal Engine 4 i miała trafić do programu Steam Early Access, by następnie zadebiutować w formie cyfrowej na platformach Steam, Xbox Live i PlayStation Network. Bezpośrednią przyczyną anulowania projektu było zamknięcie oddziału studia Cryptic w Seattle, ale dlaczego do niego doszło – nie wiadomo. Nieco lepsze pojęcie o tym, co mogłaby reprezentować sobą owa gra, może dać Wam poniższy materiał wideo, zawierający kompilację animacji (ludzi i dinozaurów) powstałych na potrzeby tej produkcji.

Star Wars: Episode VIII ma już gotowy scenariusz

W wywiadzie dla serwisu Wired J.J. Abrams ujawnił, że scenariusz ósmego epizodu Gwiezdnych wojen jest już gotowy (choć czeka go jeszcze nanoszenie poprawek). W przyszłym roku rozpocznie się kręcenie zdjęć. Reżyserem i scenarzystą przy Episode VIII jest Rian Johnson, J. J. Abrams pełni funkcję producenta wykonawczego. Tymczasem przed nami wciąż premiera epizodu siódmego – Przebudzenia Mocy – który trafi do polskich kin 18 grudnia.

Take-Two kasuje multiplayerowe mody do GTA V

Firma Take-Two Interactive – właściciel Rockstar Games – przyjrzała się ostatnio działalności moderów skupionych wokół Grand Theft Auto V, prowadząc do zamknięcia dwóch projektów umożliwiających rozgrywkę wieloosobową: GTA:Multiplayer oraz FiveM. Powód tych działań jest prozaiczny – wydawca uznał owe fanowskie produkcje jako niepożądaną konkurencję dla oficjalnego multiplayera GTA V, czyli Grand Theft Auto Online. Warto wspomnieć, że owe mody były w przygotowaniu już od długiego czasu (dla przykładu, GTA:Multiplayer powstawało jakieś dwa lata), a na dodatek miały wsparcie od samego Rockstar Games. Właściciel marki Grand Theft Auto okazał się jednak mniej przychylny działaniom fanów niż twórcy gry.

Wieści ze świata (Jurassic World, Star Wars: Episode VIII, GTA V, PlayStation 4, Revolution Software) 10/11/2015 - ilustracja #1

Autor serii Broken Sword tworzy nową przygodówkę

W wywiadzie udzielonym na łamach magazynu Retro Gamer, Charles Cecil – brytyjski deweloper, który zapisał się w historii branży jako współzałożyciel studia Revoluion Software i autor serii Broken Sword – zdradził, że pracuje nad nową przygodówką. Niestety, produkcja jest dopiero w powijakach, więc na jakiekolwiek szczegóły najpewniej przyjdzie nam jeszcze poczekać.

PlayStation 4 otrzymało aktualizację 3.11

Firmware konsoli PlayStation 4 otrzymał aktualizację 3.11. Waży ona raptem 250 MB i koncentruje się tylko na zwiększeniu stabilności platformy podczas korzystania z pewnych funkcji i tym samym poprawie jej wydajności.

Pad z PlayStation 4 a la Star Wars będzie dostępny odrębnie

Podczas konferencji na targach Paris Games Week firma Sony zapowiedziała, że przy okazji premiery gry Star Wars: Battlefront na rynek trafi specjalna odmiana konsoli PlayStation 4, z motywami nawiązującymi do Gwiezdnych wojen. Szczególne wrażenie robi dodawany do zestawu czarny DualShock 4, z czerwonymi, białymi i niebieskimi przyciskami (widoczny na zdjęciu poniżej). Jak się okazuje, nie trzeba będzie nabywać całego kompletu, by wejść w posiadanie tego wyjątkowego pada – trafi on do sprzedaży odrębnie 13 listopada w USA i 18 listopada w Europie.

Wieści ze świata (Jurassic World, Star Wars: Episode VIII, GTA V, PlayStation 4, Revolution Software) 10/11/2015 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…oraz najnowsze filmy: