Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2013, 13:20

autor: Sarge

Wieści ze świata (Halo 4, Ittle Dew, Arma III, PlayStation TV) 8/7/13

Dziś piszemy m.in. o dodatkach DLC do Halo 4, konsolowych wersjach Arma III, premierze gry Ittle Dew, a także rejestracji znaku towarowego PlayStation TV. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

StarForge

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę StarForge. Dzieło studia CodeHatch możecie aktualnie nabyć 33% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 12,72 euro (ok. 55 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Halo 4

20 sierpnia w usłudze Xbox Live zadebiutuje pakiet Champions Bundle, zawierający trzy dodatki DLC do gry Halo 4. Cały zestaw będzie można zakupić za 800 punktów Microsoftu lub nabyć poszczególne DLC pojedynczo. Decydując się na ten drugi wariant wydamy 480 punktów Microsoftu za Bullseye Pack, czyli DLC zawierające dwie mapy do rozgrywek multiplayer, „sportową” zbroję oraz tryb Ricochet. Z kolei po 240 punktów Microsoftu zapłacimy za Infinity Armor Pack („legendarna” zbroja) oraz za Steel Skin Pack (skórki dla broni w steampunkowym stylu).

PlayStation TV

Firma Sony zarejestrowała w Amerykańskim Urzędzie Patentowym znak towarowy PlayStation TV. Może to oznaczać, że japoński koncern szykuje specjalną usługę do oglądania telewizji za pomocą PlayStation 4. Podobną funkcję przygotowuje firma Microsoft w Xboksie One. Na razie Sony nie komentuje tych doniesień.

Arma III

Joris-Jan ze studia Bohemia Interactive powiedział w wywiadzie dla serwisu Pixel Enemy, że nie ma planów wydania gry Arma III na konsolach. Najważniejszy powód jest taki, że produkcja od samego początku była projektowana z myślą o PC i zwykły port nie zdałby egzaminu. Twórcy musielby od podstaw tworzyć grę z uwzględnieniem wersji konsolowych, a na razie nie ma o tym mowy.

Ittle Dew

Studio Ludosity wydało grę przygodową Ittle Dew, wywołującą skojarzenia z klasycznymi odsłonami serii The Legend of Zelda. Poza samą eksploracją kolejnych lokacji (tzw. dungeonów) i eliminowaniem przeciwników, nie brakuje także rozwiązywania licznych zagadek logicznych. Gra jest dostępna na oficjalnej stronie internetowej w cenie 13,99 dolarów (ok. 47 zł). Nabywcy pod koniec lipca otrzymają również kod do zarejestrowania Ittle Dew na Steamie, bo wtedy tytuł ukaże się w usłudze firmy Valve. Na razie gra jest dostępna tylko na PC, ale w planach są również wersję na Wii U, Ouya oraz urządzenia mobilne korzystające z systemów iOS i Android.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Rocksmith 2014
 2. IHF Handball Challenge 13
 3. Halo 4
 4. Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3 Full Burst
 5. Liege
 6. AiRace: Speed

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. The Settlers Online – Świętuj z name 20-lecie serii The Settlers
 2. Metro – Last Light – Gra wiosny – Del
 3. Metro: Last Light - Gra wiosny – Gambri
 4. The Last of Us – Gra wiosny – Jordan
 5. The Last of Us – Gra wiosny – Kacper
 6. Don’t Starve – Gra wiosny – Tbone
 7. Metro: Last Light – Gra wiosny – UV
 8. Wargame: AirLand Battle – Gra wiosny – Łosiu
 9. Project Temporality – trailer
 10. Rogue Legacy - zwiastun na premierę