Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4PSV
Okładka Liege (PC)

Liege

Drużynowa gra fabularna, wzorowana na japońskich produkcjach RPG z elementami klasycznych szachów. Przenosimy się do ogarniętego krwawą wojną domową królestwa Liege.

RPG | taktyczne | indie | jRPG

Okładka Liege (PC)

producent: codagames

wydawca: codagames

Strona oficjalna

data premiery gry:

anulowana

PC PS4 PSV
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Liege jest taktyczną drużynową grą fabularną, wzorowaną na japońskich produkcjach RPG z elementami klasycznych szachów. Za jej powstanie odpowiada niezależne studio codagames, reprezentowane przez pomysłodawcę i autora gry, Johna Rhee. Gra stanowi epicką opowieść o zwyczajnych ludziach, postawionych w niezwykłych okolicznościach i zmuszonych do walki o przyszłość swoją i swojej ojczyzny. To dramat o rodzinie, poświęceniu, miłości i śmierci.

Pewnej późnej jesieni w królestwie Liege król, królowa, oraz wszyscy potencjalni spadkobiercy tronu zapadli w tajemniczy sen, z którego więcej się nie obudzili. Wkrótce po tych wydarzeniach rozpoczęła się zażarta walka o władzę. Narastający w kraju konflikt stał się nie do wytrzymania, a królestwo pogrążyło się w krwawej wojnie domowej. Na tle tych wydarzeń śledzimy powiązane ze sobą losy bohaterów, reprezentujących różne frakcje – od roszczących sobie prawa do tronu szlacheckich rodów, poprzez żołnierzy osieroconej królewskiej armii, do podziemnego ruchu banitów, pragnących dokonać rewolucji.

W grze kierujemy drużyną, złożoną z bohaterów różnych klas, z których każda dysponuje swoimi charakterystycznymi cechami i umiejętnościami. Do osiągnięcia celu niezbędna jest więc ścisła współpraca w obrębie drużyny. Walka prowadzona jest w systemie turowym i - czerpiąc inspirację z pojedynków szachowych - wymaga od nas taktycznego podejścia. Kluczem do zwycięstwa jest umiejętne wykorzystanie przez graczy dostępnych punktów akcji i rozdzielnie ich pomiędzy ruch jednostek, atak i obronę.

Liege cechuje ręcznie rysowana grafika, nawiązująca stylistycznie do japońskich gier jRPG z minionej epoki. Mimo, że jest utrzymana w stylu retro, wykorzystuje najnowsze dostępne technologie i dobrze komponuje się z klimatem gry. Całości dopełnia orkiestrowa ścieżka dźwiękowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Liege

odpowiednia dla każdego wieku

Liege, czyli o tym co się stało z taktycznymi RPG
Liege, czyli o tym co się stało z taktycznymi RPG

wiadomość17 lipca 2013

Wspaniały gatunek taktycznych RPGów zniknął praktycznie zupełnie z konsol stacjonarnych. Dlaczego? I czy gry niezależne mogą temu zaradzić?

PC
PS4
PSV