Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2013, 14:00

autor: Sarge

Wieści ze świata (Grand Theft Auto V, Supreme Ruler 1936, Xbox 360) 18/10/13

Dziś piszemy m.in. o wynikach sprzedaży Grand Theft Auto V w Wielkiej Brytanii, kickstarterowej zbiórce pieniędzy na produkcję gry Supreme Ruler 1936, popularności Xboksa 360, a także wersji demonstracyjnej Aarklash: Legacy. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Endless Space

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Endless Space. Dzieło zespołu Amplitude Studios możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 5,99 euro (ok. 25 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Unreal Engine 4

Firma Nvidia ogłosiła, że silnik Unreal Engine 4 będzie wspierać technologię PhysX w najnowszej wersji 3.0. Co ciekawe, jak wyjaśnił przedstawiciel Nvidii serwisowi DSOGaming, producent wcale nie ma na myśli gier na konsole nowej generacji, tylko pecetowe wersje takich produkcji jak Wiedźmin 3: Dziki Gon. Być może oznacza to, że PC już na starcie będzie mieć przewagę w tej kwestii nad PlayStation 4 i Xboksie One.

Grand Theft Auto V

Serwis MCV poinformował, że gra Grand Theft Auto V sprzedała się do tej pory w 3 milionach egzemplarzy w samej Wielkiej Brytanii. Tym samym w ciągu zaledwie miesiąca produkcja studia Rockstar North trafiła do większej liczby brytyjskich graczy niż Call of Duty: Black Ops II od dnia swojej premiery. Lada dzień powinien zostać pobity wynik gry FIFA 13, dostępnej na rynku od ponad roku.

Grand Theft Auto V znalazło się już w rękach 3 milionów brytyjskich graczy - Wieści ze świata (Grand Theft Auto V, Supreme Ruler 1936, Xbox 360) 18/10/13 - wiadomość - 2013-10-18
Grand Theft Auto V znalazło się już w rękach 3 milionów brytyjskich graczy

Xbox 360

Firma Microsoft ogłosiła, że do tej pory rozesłano 80 milionów konsol Xbox 360 do sklepów na całym świecie. Nie oznacza to, że tyle samo sztuk zostało faktycznie zakupionych przez graczy, ale prędzej czy później zapewne do tego dojdzie. Przy okazji ujawniono, że Xbox 360 jest najlepiej sprzedającą się konsolą w Stanach Zjednoczonych tego roku z wynikiem 1,6 miliona egzemplarzy.

Supreme Ruler 1936

Zespół Battlegoat Studios rozpoczął zbiórkę pieniędzy w serwisie Kickstarter na produkcję gry Supreme Ruler 1936, która została zapowiedziana kilka miesięcy temu. Jest to kolejna odsłona serii rozbudowanych strategii czasu rzeczywistego. Tym razem pokierujemy jednym z krajów, które ostatecznie wezmą udział w II wojnie światowej. Twórcy na dokończenie produkcji potrzebują 60 tysięcy dolarów. Do tej pory udało im się zgromadzić nieco ponad tysiąc dolarów, a do końca akcji pozostało 29 dni.

The Devil’s Spear

Grupa Corridor Digital udostępniła fanowski film krótkometrażowy The Devil’s Spear inspirowany nadchodzącą grą Assassin’s Creed IV: Black Flag. Obraz przedstawia historię Edwarda Kenwaya, głównego bohatera wspomnianej produkcji studia Ubisoft Montreal. Film trwa niecałe trzynaście minut i możecie go obejrzeć poniżej.

Aarklash: Legacy

W serwisie cyfrowej dystrybucji Steam pojawiło się demo gry Aarklash: Legacy, która 13 września miała swoją premierę na PC. Wersja demonstracyjna pozwala na sprawdzenie pierwszych etapów trybu dla jednego gracza. Jeśli chcecie ją przetestować, musicie zalogować się na swoje konto Steam, wejść na kartę produktu i kliknąć przycisk „Pobierz demo” znajdujący się po prawej stronie.

Windows 8.1

Wczoraj miała miejsce oficjalna premiera Windowsa 8.1, zaktualizowanej wersji systemu operacyjnego firmy Microsoft. Windows 8.1 jest dostępny w sprzedaży w Sklepie Windows, a użytkownicy Windowsa 8 mogą go pobrać za darmo. System można też zakupić w edycji pudełkowej.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

  1. Ace Combat Infinity

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

  1. Cabela’s African Adventures – zwiastun na premierę
  2. NBA 2K14 – trailer
  3. The Elder Scrolls Online – tworzenie postaci (PL)
  4. Batman: Arkham Origins – reklama telewizyjna #3