Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 grudnia 2023, 17:25

Zwiastun GTA 6 ma termin premiery, Rockstar ujawnił dokładną godzinę [Aktualizacja]

W najbliższy wtorek Rockstar opublikuje pierwszy trailer GTA 6. Długie oczekiwanie dobiega końca.

Źródło fot. Rockstar Games.
i

Aktualizacja: Jeśli jeszcze ktokolwiek ma wątpliwości co do tego, że Rockstar Games lada dzień otworzy zupełnie „nowy rozdział” w swojej historii, kolejny dowód znajdzie na Instagramie. Deweloper usunął ze swojego konta ponad cztery tysiące postów, zostawiając tylko jeden – poniższe ogłoszenie daty publikacji zwiastuna nowego GTA (dzięki, Okami13!).

8 listopada studio Rockstar Games ogłosiło, że na początku grudnia zaprezentuje pierwszy zwiastun GTA VI. Przed kilkoma chwilami na profilu „gwiazd rocka” na X/Twitterze pojawiła się informacja, iż ów trailer zostanie udostępniony we wtorek 5 grudnia o godzinie 15:00 polskiego czasu.

Wieściom tym towarzyszy powyższa grafika. Widniejące na niej palmy stanowią solidną wskazówkę – pokrywającą się z wieloma wcześniejszymi doniesieniami – jakoby akcja GTA VI miała zostać osadzona w Vice City, czyli mieście znanym z GTA: Vice City i GTA: Vice City Stories, które wzorowano na florydzkim Miami.

Można się spodziewać, że właśnie we wtorek poznamy pierwsze szczegóły dotyczące GTA VI, w tym przybliżony termin premiery gry oraz platformy, na które trafi ona w pierwszej kolejności. Czy wzorem „czwórki” i Red Read Redemption II nowe GTA najpierw wyjdzie na konsole – PlayStation 5 oraz Xboxy Series X i S – a dopiero później na PC? A może „gwiazdy rocka” porzucą tę „tradycję” i ich nadchodząca produkcja ukaże się jednocześnie na wszystkie trzy wymienione wyżej platformy? Odpowiedzi na te pytania poznamy we wtorek.

Co zabawne, na oficjalnej stronie internetowej studia Rockstar Games pojawiła się osobna wiadomość, informująca o tym, kiedy zobaczymy omawiany zwiastun. Trzeba przyznać, że deweloperzy nie strzępią języków (tudzież klawiatur). Pełną treść owego komunikatu prezentuje poniższa grafika.

Zwiastun GTA 6 ma termin premiery, Rockstar ujawnił dokładną godzinę [Aktualizacja] - ilustracja #1
Źródło: Rockstar Games.
  1. Oficjalna strona internetowa studia Rockstar Games

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej