Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2023, 10:19

autor: Adam Adamczyk

Trwają przygotowania do premiery trailera GTA 6, Rockstar wprowadza zmiany na oficjalnej stronie

Rockstar Games wprowadza zmiany na stronie internetowej. Poprzedzają one premierę zwiastuna GTA 6. Firma zdaje się też odchodzić od nazwy Social Club.

Źródło fot. Rockstar Games
i

Długi czas oczekiwania na konkrety o GTA 6 dobiega końca. Jak niedawno poinformowało studio Rockstar Games, na początku przyszłego miesiąca zobaczymy pierwszy trailer nowej odsłony serii. Jednocześnie „gwiazdy rocka” wprowadziły zmiany na oficjalnej stronie internetowej. Wiele wskazuje na to, że jest to kolejny etap przygotowań do premiery zwiastuna.

Rockstar przemodelował oficjalną stronę

Trwają przygotowania do premiery trailera GTA 6, Rockstar wprowadza zmiany na oficjalnej stronie - ilustracja #1

Oficjalna strona Rockstar Games

Na oficjalnej stronie Rockstar Games można dostrzec sporo zmian. Dla przykładu w górnym prawym rogu widnieje logo marki, a przed 20 listopada w tym miejscu znajdowała się ikona z trzema poziomymi liniami. Logo spełnia jednak tę samą funkcję, co poprzedni przycisk, czyli rozwija menu kontekstowe.

  1. U góry widać teraz odnośniki do gier, informacji, filmów, sekcji pobierania, sklepu i pomocy technicznej. Wcześniej ich tam nie było.
  2. Jedną z ważniejszych zmian jest zintegrowanie Rockstar Social Club z oficjalną stroną, na którą można się zalogować używając danych z launchera.
  3. Warte uwagi jest także to, że firma zdaje się odchodzić od nazwy Social Club. Teraz próbując pobrać klienta, pojawia się napis Rockstar Games Platform. Wiele zmian dotyczących nazwenictwa zauważył i trafnie wypisał na Twitterze/X informator Ben, który specjalizuje się w przekazywaniu wieści związanych z grami Rockstara.
  4. Usunięto także logo Social Club i zamieniono je na ikonę firmy Rockstar, czyli literę R z gwiazdką w dolnym prawym rogu strony.
  5. Wszystko to może oznaczać, że podobnie jak w 2011 roku przed premierą GTA 5 na oficjalnej stronie internetowej zostanie dodany zegar odmierzający czas do premiery trailera szóstej odsłony, choć są to jedynie moje domysły.

Póki co nie wiadomo, kiedy dokładnie zostanie przedstawiony zwiastun Grand Theft Auto 6, ale po ostatnich informacjach przynajmniej wiemy, że jest to kwestia najbliższych tygodni.

Na koniec w formie ciekawostki dodam, że jeśli jesteście fanami muzyki, która była puszczana w stacjach radiowych w różnych odsłonach serii, to Rockstar ma dobre wieści. Na platformie Spotify została utworzona playlista z hitami, wśród których coś dla siebie znajdą fani stacji Flash FM, VRock i wielu innych. Playlistę znajdziecie tutaj.

  1. Oficjalna strona Rockstar Games

Adam Adamczyk

Adam Adamczyk

Pisaniem zajmuję się zawodowo od 2013 roku i przez większość tego czasu współpracowałem z największymi sklepami muzycznymi w Polsce, tworząc artykuły związane z instrumentami i ogólnie pojętym udźwiękowieniem. Grami komputerowymi interesuję się od dziecka, dlatego z czasem postanowiłem połączyć jedną z moich pasji z pracą. Tak w 2021 roku udało mi się dołączyć do Gry-Online.pl, gdzie poza tematyką gamingową zajmuję się także informacjami stricte techowymi. Poza pracą interesuję się grą na gitarze, komponowaniem muzyki i sportami siłowymi.

więcej