Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2019, 18:02

autor: Ender

Wiemy, kiedy do No Man's Sky zawita potężna aktualizacja Beyond

Poznaliśmy datę premiery najnowszej darmowej aktualizacji dla gry No Man's Sky. Na fanów serii czeka ulepszony tryb wieloosobowy, możliwość skorzystania z okularów VR, a także liczne zmiany i nowości w modelu rozgrywki.

Studio Hello Games ogłosiło datę premiery długo oczekiwanej aktualizacji dla No Man’s Sky, która zatytułowana jest No Man’s Sky: Beyond. Zadebiutuje ona 14 sierpnia i pojawi się równocześnie na komputerach PC, jak i konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. W skład Beyond wchodzą trzy w pełni darmowe rozszerzenia, które skupią się na różnych aspektach tytułu. Początkowo miały one zostać oddane w ręce fanów w różnych terminach, ale twórcy zdecydowali, że lepiej będzie, gdy zostaną opublikowane w tym samym czasie. O aktualizacji usłyszeliśmy pierwszy raz pół roku temu.

Pierwszym komponentem aktualizacji Beyond jest No Man’s Sky: Online. Rozszerzenie wprowadzi radykalne zmiany do trybu wieloosobowego, drastycznie zwiększając możliwości interakcji pomiędzy uczestnikami zabawy. Wprowadzane zmiany są odpowiedzią twórców na liczne propozycje oraz sugestie fanów, a także zrealizowaniem wcześniejszych marzeń i planów zespołu. Hello Games zaznacza, że ich celem nie jest stworzenie klasycznego MMO, odcinają się też od perspektywy wprowadzania do gry jakichkolwiek mikrotransakcji oraz dodatkowych opłat.

Drugim komponentem dodatku jest tryb VR, który będzie dostępny zarówno dla posiadaczy pecetów, jak i konsol PlayStation 4 z okularami PlayStation VR. Dotychczasowe opinie osób, które miały okazję pobawić się już z grą w wirtualnej rzeczywistości są niezwykle pozytywne. Testerzy wspominają, że tytuł działa bez większych problemów technicznych, a wrażenia z eksploracji obcych planet są niezwykle przekonujące i zmieniają odbiór produkcji. Na plus zaznaczają także pełne wsparcie dla kontrolerów ruchu, takich jak PlayStation Move, które dodatkowo zwiększa imersję rozgrywki.

Mimo dwóch tygodni do premiery, zawartość oferowana przez trzeci komponent Beyond pozostaje nadal tajemnicą. Wiemy, że skupi się on wprowadzeniu wielu nowych elementów do rozgrywki, które powinny spodobać się graczom preferującym samotną zabawę. Dopóki deweloperzy nie przedstawią szczegółów możemy spekulować, że będą to nowe typy planet, materiały, statki, pojazdy oraz konstrukcje, a także wcześniej niedostępne questy i misje fabularne. Wielu fanów liczy również na poważne zmiany w modelu lotu oraz przebiegu kosmicznych bitew.

Przypomnijmy, że No Man’s Sky ukazało się w 2016 roku na PlayStation 4 oraz komputerach PC (wersja na Xboksa One pojawiła się prawie dwa lata później). Produkcja została wówczas zniszczona przez krytyków oraz wielu graczy, ale twórcy stopniowo i bez zbędnych fanfar wzbogacali ją o nową zawartość. Ubiegły rok okazał się przełomowy. W lipcu ukazała się ogromna aktualizacja do wersji 1.50, zatytułowana NEXT, która została przyjęta na tyle entuzjastycznie, że przez pewien czas gra ponownie znalazła się na liście bestsellerów na pecetach oraz konsolach. Zmieniła ona drastycznie wygląd tytułu rozszerzając rozgrywkę o wiele nowych elementów, wprowadzając równocześnie długo oczekiwany tryb wieloosobowy. Kilka miesięcy później otrzymaliśmy kolejne patche, które tym razem skupiły się na dostępnych podczas zabawy pojazdach, a także eksploracji oceanów oraz poszerzeniu różnorodności generowanych proceduralnie światów.

Beyond będzie ostatnią tak dużą aktualizacją dla gry. - Wiemy, kiedy do No Man's Sky zawita potężna aktualizacja Beyond - wiadomość - 2019-08-02
Beyond będzie ostatnią tak dużą aktualizacją dla gry.
  1. Oficjalna strona gry No Man’s Sky
  2. Recenzja gry No Man’s Sky – w kosmosie nikt nie usłyszy twojego ziewnięcia
  3. No Man’s Sky po 2 latach – recenzja aktualizacji NEXT
  4. No Man’s Sky – kompendium wiedzy