Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 2 czerwca 2020, 19:08

autor: Vergil

Wiedźmin (Netflix) – prace nad 2. sezonem wkrótce ruszą ponownie

W ciągu dwóch tygodni twórcy drugiego sezonu serialu Wiedźmin będą mogli wrócić do pracy. Nim jednak zostaną wznowione zdjęcia, minie jeszcze nieco czasu. Mimo wszystko Henry Cavill powinien ponownie przywdziać strój Geralta z Rivii jeszcze przed końcem wakacji.

W SKRÓCIE:
  1. Arborfield Studios, czyli swoiste centrum pracy nad drugim sezonem Wiedźmina w Wielkiej Brytanii, wznowi działalność w ciągu dwóch tygodni;
  2. autorzy serialu będą mogli dokonać swego rodzaju „drugiej pre-produkcji”;
  3. serwis Redanian Intelligence gdyba, że aktorzy wrócą na plan zdjęciowy w lipcu lub sierpniu.

16 marca informowaliśmy Was o tym, że prace nad drugim sezonem serialu Wiedźmin zostały zawieszone do odwołania. Powodem takiego stanu rzeczy było oczywiście zagrożenie spowodowane przez wirusa SARS-CoV-2. Jak jednak podaje serwis Redanian Intelligence, sytuacja powinna wkrótce ulec zmianie.

Arborfield Studios, będące swoistym centrum pracy nad drugim sezonem Wiedźmina w Wielkiej Brytanii poinformowało bowiem, że zamierza wznowić działalność w ciągu dwóch tygodni. Obecnie nie oznacza to jednak pełnoprawnego powrotu na plan zdjęciowy, a jedynie możliwość dokonania przez twórców swoistej „drugiej pre-produkcji”. Redakcja Redanian Intelligence przypuszcza, że aktorzy i inne osoby pracujące przy drugim sezonie przygód Geralta z Rivii powinni wrócić do pracy w lipcu lub sierpniu.

Wiedźmin (Netflix) – prace nad 2. sezonem wkrótce ruszą ponownie - ilustracja #1
Można gdybać, że prace na planie drugiego sezonu Wiedźmina zostaną wznowione na wakacjach.

Warto przypomnieć, że początkowo na zdjęcia ekipa drugiego sezonu Wiedźmina otrzymała 125 dni. Jako że prace na planie wystartowały oficjalnie 21 lutego, łatwo można policzyć, że gdyby nie pandemia, na przełomie lipca i sierpnia Henry Cavill i spółka powinni mieć już wolne. Obecnie nie wiadomo, jakim czasem na zdjęcia będą dysponować twórcy serialu po wznowieniu pracy.

A czego możemy się spodziewać po drugim sezonie Wiedźmina? Przede wszystkim obecności Vesemira (w tej roli Kim Bodnia) i Nivellena (którego zagra Kristofer Hivju), a także efektów specjalnych wykonanych przez polskie studio Platige Image. Więcej konkretów na temat drugiego sezonu serialu znajdziecie w naszej wiadomości z końca kwietnia; pod koniec lutego prezentowaliśmy Wam natomiast zdjęcia z planu ukazujące dalsze losy Yennefer

  1. Wiedźmin na platformie Netflix
  2. Recenzja 1. sezonu serialu Wiedźmin – czy Netflix dał radę?
  3. Wysyp informacji o drugim sezonie serialu Wiedźmin