Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2022, 15:00

autor: Adam Adamczyk

Fan Wiedźmina stworzył gitarę, docenił go CD Projekt Red

Fan Wiedźmina stworzył gitarę inspirowaną grą. Zobaczcie, jak prezentuje się w akcji.

źródło: YouTube | guitarn00dles

Jednym z wielu aspektów, które fani trzeciej odsłony Wiedźmina cenią w tej grze, jest piękny, wpadający w ucho soundtrack. Niektórym podoba się on tak bardzo, że uczą się utworów, aby następnie zagrać je na swoim instrumencie. Są również tak wielcy fani, którzy sami budują instrumenty inspirowane grą studia CD Projekt RED. Przedstawiamy Wam wiedźmińską gitarę elektryczną o wdzięcznej nazwie Witchcaster.

Rockowe Kaer Morhen

Muzyk, który w serwisie YouTube posługuje się pseudonimem GuitarN00dles, postanowił zbudować gitarę, która będzie łączyć w sobie świetne brzmienie z designem inspirowanym Wiedźminem. Artysta jako bazę obrał gitarę Fender Telecaster, którą zauważalnie zmodyfikował, grawerując na jej korpusie podobiznę medalionu wilka. Na główce znajdują się symbole wiedźmińskich znaków. Całość została pokryta delikatną warstwą lakieru zabezpieczającego. Za brzmienie odpowiadają dwa przetworniki typu single-coil. Do stworzenia nagrania, na którym muzyk odgrywa własny, rockowy cover muzyki z Wiedźmina, posłużyła także dodatkowa gitara elektryczna Ibanez EGEN8.

Zauważony przez „Wiedźmina”

Muzyk posiada na swoim profilu nieco ponad 200 subskrypcji, ale niewykluczone, że już niedługo ta liczba znacznie się zwiększy. Okazało się bowiem, że film, na którym artysta chwali się swoimi umiejętnościami lutniczymi oraz muzycznymi, znalazł się na oficjalnym profilu Witcher na Twitterze.