Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 10 maja 2022, 15:25

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Takie kupowanie samochodów powinno być w Cyberpunk 2077 od początku

Gracze Cyberpunka 2077 ponownie zachwyceni są jedną z modyfikacji. Tym razem jest nią Virtual Car Dealer, który do gry wprowadza internetowy sklep z autami.

Fani Cyberpunka 2077 po raz kolejny wykazują się kreatywnością. Mod Virtual Car Dealer wprowadza do gry internetowy sklep z samochodami, dzięki któremu V może kupić pojazd, korzystając z PC w swoich apartamentach.

  1. Virtual Car Dealer - pobierz mod (autor udzielił nam zgody na hostowanie mirrora)

Jak działa modyfikacja?

Modyfikacja nie dodaje do gry wiele. We wspomnianym wcześniej sklepie możemy zakupić dostępne w Cyberpunku 2077 auta oraz modyfikować ich kolorystykę.

Jest to spore udogodnienie w porównaniu do oczekiwania na ofertę od handlarza czy też „bezterminowego pożyczenia” auta z ulicy.

DJ_Kovrik, autor moda, dołączył do niego również podstawową paczkę samochodów, do których gracze normalnie nie mają dostępu. Zatem korzystając z VCD, zyskujecie dostęp nie tylko do rynku, ale i nowych modeli aut.

Co więcej, twórca modyfikacji podzielił się poradnikiem dla innych moderów, którzy chcieliby, aby ich projekty były kompatybilne z Virtual Car Dealer.

Takie kupowanie samochodów powinno być w Cyberpunk 2077 od początku - ilustracja #1
Tak prezentuje się modyfikacja w grze. Źródło: Nexus Mods.

Warto wspomnieć, że po zakupie auta w zakładce Car Dealer swoją nową zabawkę będziecie mogli przetestować, wzywając ją za pomocą telefonu – tak jak w przypadku innych aut w Cyberpunku.

Ach, te mody

Społeczność moderska Cyberpunka nie może narzekać na brak pochwał. Nie inaczej jest i tym razem, gracze jednogłośnie chwalą DJ_Kovrika za stworzoną modyfikację.

W „modowym” bingo dotyczącym gry studia CD Projekt Red odznaczyć możemy także wspomnienie o tym, że taka opcja powinna być w grze od samego początku.

Ten mod jest świetny. Mam nadzieję, że CDPR to zauważy i wprowadzi do podstawowej wersji gry (oczywiście płacąc w zamian oryginalnemu twórcy). Wygląda to o wiele lepiej niż dręczący gracza fixerzy czy zwiedzanie całego Night City tylko po to, żeby zdobyć jakieś auto. Nie wydaje mi się też, żeby wymagało to [wprowadzenie funkcji z moda – dop. red.] od nich [deweloperów] zbyt dużego wysiłku, który wymagałby przerobienia całych aspektów gry – napisał adrielzeppeli na Reddicie.

[…] smuci mnie fakt, że RPG AAA z otwartym światem nie miało możliwości modyfikacji samochodów od początku. – napisał capybaranaranja.

Na koniec warto wspomnieć, że na zasadzie internetowego sklepu działa również modyfikacja Virtual Atelier autorstwa Pacings. Różnicą jest tutaj to, że Atelier odnosi się do ubrań i służy głównie moderom, którzy chcą wprowadzić swoje projekty do Cyberpunka. Gracze mają z kolei podgląd ubrań, które mogą zakupić w sklepie.