Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2022, 14:33

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Gracze CSGO wściekli na ESL, bo książę pogratulował Putinowi

Jeden z zarządców organizacji ESL pogratulował Władimirowi Putinowi z okazji Dnia Zwycięstwa. Gracze CSGO oburzeni są tą sytuacją.

Gracze Counter-Strike: Global Offensive są wściekli na organizację Electronic Sports League (ESL). Jeden z jej zarządców – książę koronny Arabii Saudyjskiej Muhammad ibn Salman – pogratulował Putinowi z okazji Dnia Zwycięstwa w Rosji. Biorąc tę sprawę czysto teoretycznie, ELS powinna zostać objęta sankcjami.

Tak się nie robi

O tym, że MbS wysłał wiadomość do Putina na Twitterze poinformował dziennikarz Samuel Ramani. Jak napisał w swoim poście, była to rutynowa wiadomość, najpewniej wysyłana co roku z okazji wspomnianej uroczystości.

Gracze CSGO wściekli na ESL, bo książę pogratulował Putinowi - ilustracja #1
Źródło: Twitter/ Samuel Ramani

Tę informację szybko podłapał dziennikarz e-sportowy działający głównie na scenie CSGO Duncan „Thorin” Shields. Podając tweeta dalej, zasugerował on, iż ESL, w którego zarządzie zasiada Muhammad ibn Salman, powinno zostać objęte sankcjami.

Gracze CSGO wściekli na ESL, bo książę pogratulował Putinowi - ilustracja #2
Źródło: Twitter/Thorin

Reakcja społeczności

Sytuacja jest, jaka jest i każda, nawet najmniejsza przesłanka mówiąca za tym, że ktoś brata się z Rosją, od razu ulegnie krytyce. Dlatego też długo nie trzeba było czekać, aby społeczność zgromadzona wokół CSGO odniosła się do wspomnianej wyżej wiadomości.

Składanie gratulacji Putinowi to najmniejsze przestępstwo Mohammeda bin Salmana – napisał Njyyrikki.

Cała struktura własnościowa ESL/FaceIt musi się zmienić. Chcemy rozwijać legalny sport. To jest takie bez sensu – napisał Tostecles.

[...] Nie zamierzam twierdzić, że właściciele jakiegoś tam sportu są tak samo podejrzani, jak ci, którzy kupili ESL, ale wszyscy doszli do miejsca, w którym się znaleźli, manipulując systemem. Niestety tak to właśnie działa. Chociaż zawsze znajdą się jakieś pozytywy – napisał MooMooHeffer.

Przygnębiające jest to, że nadal będzie pełnił funkcję prezesa. Odstraszające – napisał No-Royal-8309.

Jak zatem widać, sytuacja nie jest zbyt ciekawa. Gracze zwracają także uwagę na to, że w zasadzie są teraz marionetkami zarówno Muhammada ibn Salmana, jak i Putina, będąc częścią gry politycznej.

To, czy wobec organizacji e-sportowej CSGO wyciągnięte zostaną jakieś konsekwencje, zapewne okaże się w przyszłości.