Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2018, 16:44

autor: Góral

Wiedźmin 3 z HDR-em na konsolach PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro

Studio CD Projekt RED udostępniło nową aktualizację gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, w której dodało obsługę technologii HDR na konsolach PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro.

Wiedźmin 3 z HDR-em na konsolach PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro - ilustracja #1

W październiku 2017 roku fani gry Wiedźmin 3: Dziki Gon doczekali się aktualizacji, która przystosowała grę do możliwości oferowanych przez PlayStation 4 Pro, czyli mocniejszą wersję popularnej konsoli. Niestety deweloperzy ze studia CD Projekt RED nie dodali wtedy wsparcia dla technologii HDR. Zaległości nadrobiono dziś, publikując nową łatkę dla PS4 i PS4 Pro. Patch nie jest zbyt duży i oprócz wspomnianego elementu oferuje też optymalizację wydajności i poprawę stabilności działania, niewielkie ulepszenia grafiki oraz naprawę błędów w tłumaczeniach.

Podobne łatki pojawiły się wcześniej na konkurencyjnej platformie. Najpierw w grudniu 2017 roku dostaliśmy aktualizację dla posiadaczy konsoli Xbox One X – od razu z HDR-em. Natomiast pod koniec marca polski deweloper udostępnił patch dla modelu Xbox One S, w którym dodał obsługę rzeczonej technologii. Wydaje się, że konsolowy Wiedźmin 3: Dziki Gon został już w pełni dopracowany i chyba nie doczekamy się kolejnych łatek, choć kto wie, być może studio CD Projekt RED jeszcze nas czymś zaskoczy?

Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutował w maju 2015 roku na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz PC-tach. Produkcja zebrała pochlebne oceny w mediach, podobnie jak dwa wydane rozszerzenia – Serca z Kamienia z października 2015 roku i Krew i wino z maja 2016 roku. Zaowocowało to wielkim sukcesem komercyjnym. Gra cały czas przynosi firmie CD Projekt mnóstwo pieniędzy, a wraz z poprzednimi dwiema odsłonami cyklu rozeszła się w nakładzie przekraczającym 33 miliony egzemplarzy.