Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2016, 21:35

autor: Ender

Wiedźmin 3: Krew i wino – twórcy odpowiadają na najczęściej zadawane pytania

Deweloperzy dodatku Wiedźmin 3: Krew i wino przedstawili odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania graczy, dotyczące licznych elementów rozgrywki. Dowiemy się np. jaki jest sugerowany poziom postaci, a także jakie znaczenie w rozszerzeniu mają podjęte przez nas wcześniej decyzje.

Dodatek zadebiutuje oficjalnie 31 maja - Wiedźmin 3: Krew i wino – twórcy odpowiadają na najczęstsze pytania - wiadomość - 2016-05-24
Dodatek zadebiutuje oficjalnie 31 maja

Premiera dodatku Krew i wino dla gry Wiedźmin 3: Dziki Gon zbliża się wielkimi krokami. Twórcy podzielili się do tej pory szeregiem materiałów z rozszerzenia. Mimo tego, fani mają nadal wiele pytań dotyczących kształtu rozgrywki. Odpowiedź na większą część wątpliwości twórcy udzielili właśnie na oficjalnym forum gry, w formie FAQ. Podsumujmy więc najważniejsze zawarte w nim informacje.

Jak wiemy, Wiedźmin 3: Krew i wino zabierze nas do wcześniej niewidzianego w serii regionu świata. Gracze na szczęście z łatwością będą mogli się tam przenieść. Tuż po zainstalowaniu dodatku w naszym dzienniku pojawi się bowiem automatycznie nowe zadanie, rozpoczynające trwającą blisko 30 godzin przygodę w Touissant. Nowa mapa przedstawiająca baśniową krainę jest wielkości Velen. Warto zaznaczyć, że scenariusz Krwi i wina nie będzie brał pod uwagę żadnych kluczowych decyzji podjętych w pierwszej i drugiej części cyklu, jak i w dodatku Serca z Kamienia. Twórcy zaznaczają, że możemy odczuć pewną różnicę rozpoczynając dodatek w trakcie lub po zakończeniu podstawowej kampanii, ale nie chcą zdradzać niespodzianki. Co jednak ważne, w każdej chwili będziemy mogli wrócić do głównego wątku fabularnego lub wcześniej niedokończonych questów.

Jeżeli chodzi o odpowiedzi na pytania dotyczące rozgrywki. Wiemy, że dzięki rozszerzeniu Geralt może osiągnąć teraz maksymalnie setny poziom doświadczenia. Twórcy sugerują, by wiedźmin był na co najmniej 30-34 poziomie przed rozpoczęciem zabawy w Touissant. W przypadku trybu new game plus wymagania te rosną dwukrotnie. Autorzy uspokajają, że zapowiadane poprawki w interfejsie użytkownika nie zresetują naszego ekwipunku lub wybranych umiejętności. Warto zauważyć, że pewnej poprawie ulegnie także oprawa graficzna, ale zmiany zauważymy tylko w nowym regionie. Krew i wino będzie ważyć, w zależności od platformy, od 10 do 15 GB.

  1. Graliśmy w Wiedźmina 3: Krew i wino - ależ to będzie dodatek!
  2. Oficjalna strona gry Wiedźmin 3: Dziki Gon
  3. Wiedźmin 3: Krew i wino – FAQ
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach