Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 maja 2015, 19:45

autor: Pirlond

Wiedźmin 3: Dziki Gon z kodem do wersji GOG.com w pudełku

Do premiery Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu pozostały już tylko dni. W związku z tym CD Projekt RED postanowiło ujawnić szczegóły dotyczące aktywacji pierwszych, kupionych w dniu debiutu, kopii gry. Okazuje się, że aby uruchomić komputerową wersję produkcji trzeba będzie pobrać niewielki plik z internetu. Nim jednak skrytykujecie deweloperów za ten pomysł, warto zapoznać się z ich tłumaczeniami. Te są dość sensowne.

Egzemplarze z pierwszego nakładu pecetowego Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu wymagać będą aktywacji przez internet. - Wiedźmin 3: Dziki Gon z kodem do wersji GOG.com w pudełku - wiadomość - 2015-05-04
Egzemplarze z pierwszego nakładu pecetowego Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu wymagać będą aktywacji przez internet.

Odpowiedzialny w CD Projekt RED za kontakt ze społecznością fanów Marcin Momot na oficjalnym forum studia opublikował krótkie FAQ dotyczące pierwszego nakładu pudełkowych egzemplarzy pecetowej wersji Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu. Twórcy ujawnili w nim, że do uruchomienia gry wymagane będzie połączenie z internetem. A to dlatego, że w trakcie jej instalacji pobrany zostanie niewielki plik aktywujący daną kopię tytułu. Nie są to jednak standardowe zabezpieczenia DRM – deweloperzy tłumaczą, że w ten sposób chcieli ochronić się przed ewentualnymi wyciekami. To dosyć zrozumiałe – najnowsze przygody Geralta są bardzo oczekiwaną produkcją (i to nie tylko w Polsce), więc istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że może trafić do nielegalnego obiegu. Autorzy chcą utrudnić życie piratom w pierwszej fazie obecności swojej gry na rynku, która jak wiadomo jest dla wyników sprzedażowych kluczowa.

Warto przy tym zaznaczyć, że egzemplarze z kolejnych nakładów Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu nie wymagać będą aktywacji poprzez internet. Ponadto do każdej kopii komputerowej edycji tytułu dołączany będzie też kod pozwalający pobrać za darmo cyfrowe wydanie produkcji z GOG.com. A to będzie oczywiście pozbawione wszelkich zabezpieczeń antypirackich i zawierać ma dodatkowe bonusy pokroju ścieżki dźwiękowej w formatach FLAC i MP3, komiksów, tapet, artbooka oraz paczek głosowych w różnych wersjach językowych. Jego posiadacze będą mieć też zagwarantowane pełne wsparcie techniczne.

Oczywiście aktywacja kodu w serwisie GOG.com (a także posiadanie konta na tym portalu) nie będzie wymagana do gry. Jeśli jednak ktoś będzie chciał otrzymać 16 zapowiedzianych jakiś czas temu darmowych DLC, będzie musiał skorzystać z dołączonego do pudełka z produkcją kodu. Podobnie będzie z patchami, do wersjizainstalowanej z płyty łatki będzie można pobierać po zarejestrowaniu się naGOG.com. Dla niektórych może być to problem, ale deweloperzy tłumaczą, że tylko w ten sposób są w stanie sprawdzić, czy użytkownik pragnący pobrać bezpłatne dodatki, zdobył podstawową wersję tytułu w sposób legalny. W innym wypadku istniałoby ryzyko, że rozszerzenia mogliby pobrać także piraci.

Wiedźmin 3: Dziki Gon jest ostatnią odsłoną przygód Geralta z Rivii. Produkcja ma w znacznie większym stopniu niż w przypadku poprzednich części nawiązywać do powieściowego pierwowzoru autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Sama gra oferować ma duży świat, który będzie można dość swobodnie zwiedzać.

TWOIM ZDANIEM

W której usłudze wolisz posiadać Wiedźmin 3: Dziki Gon?

Steam
49,4%
Żadnej, czysta instalacja z płytki bez rejestrowania na GOGu i aktualizacji.
34%
GOG.com
16,6%
Zobacz inne ankiety