Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2014, 10:09

Wiedźmin 3: Dziki Gon - nowe grafiki koncepcyjne pokazują 27 typów pancerza dla Geralta

Studio CD Projekt RED wypuściło zestaw grafik koncepcyjnych ukazujących dwadzieścia siedem możliwych pancerzy, jakie Geralt będzie mógł wykorzystać podczas kampanii w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Wiedźmin 3: Dziki Gon - nowe grafiki koncepcyjne pokazują 27 typów pancerza dla Geralta - ilustracja #1

Do premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon pozostały jeszcze długie miesiące, więc nasze zainteresowanie budzą wszystkie nowe informacje oraz materiały dotyczące tego wielce wyczekiwanego projektu. Najnowszymi są grafiki koncepcyjne ukazujące dwadzieścia siedem możliwych zestawów pancerzy, jakie Geralt będzie mógł założyć podczas swoich przygód. Projekty zbroi były jednym z najciekawszych wizualnych elementów Wiedźmin 2: Zabójcy Królów – cechowały się bowiem dużą ilością detali i niezwykłą różnorodnością. Cieszymy się zatem, że część trzecia podtrzyma te dumne tradycje. Zwłaszcza, że wyraźnie większa moc współczesnych pecetów oraz konsol PlayStation 4 i Xbox One pozwoli autorom na znacznie więcej, niż byli w stanie osiągnąć kilka lat temu.

Trzeba przyznać, że ostatnimi czasy studio CD Projekt RED wyjątkowo często dzieli się informacjami na temat gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Praktycznie nie ma tygodnia, w którym nie wypuszczone by zostały jakieś nowe materiały graficzne, czy zdradzony został zestaw świeżych konkretów odnośnie rozgrywki. Przykładowo, w środę mieliśmy okazję obejrzeć trzy śliczne screeny, a tydzień temu twórcy zapewnili, że wszystkie trzy wersje będą prezentowały się podobnie pod względem graficznym i opowiedzieli trochę o strukturze kampanii. Do tej pory autorzy nie podali konkretnej daty premiery, ale zwiększenie częstotliwości promowania projektu sugeruje, że prace nad nim powoli dobiegają końca. CD Projekt RED zdradziło zresztą niedawno, że grę da się już przejść od początku do końca i obiecało, że ostateczna data premiery ujawniona zostanie w pierwszej połowie tego roku.

  1. Oficjalna strona gry Wiedźmin 3: Dziki Gon
  2. Zapowiedź gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

Warto na koniec przypomnieć, że zanim jeszcze Wiedźmin 3: Dziki Gon trafi na półki sklepów prawdopodobnie zagramy w inną grę osadzoną w tym samym uniwersum. Trwają bowiem prace nad planszówką Wiedźmin: Gra Przygodowa, której zasady zaprojektował Ignacy Trzewiczek. Produkcja otrzyma standardową stołową wersję, ale doczeka się także edycji mobilnych na tablety z urządzeniami iOS i Android.