Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2014, 10:03

autor: Góral

Twórcy Remember Me nie zbankrutowali i pracują już nad nowym projektem

Wczorajsze plotki o bankructwie studia DONTNOD, odpowiedzialnego za grę akcji Remember Me, okazały się nieprawdziwe. Firma przechodzi jednak przez pewne zmiany, mające zagwarantować jej stabilny rozwój i umożliwić pracę nad nowymi produkcjami. Dodatkowo prowadzone są już rozmowy z jednym z dużych wydawców, w sprawie kolejnego projektu.

Wczoraj Internet obiegły plotki o ogłoszeniu bankructwa przez studio DONTNOD, znane z zeszłorocznej gry Remember Me. Okazało się jednak, że tak naprawdę u dewelopera zachodzą zmiany, który pozwolą mu dostosować system produkcji do nowej sytuacji. Obecnie firma nadzorowana jest przez administratora sądowego, który skupia się na zrównoważonym rozwoju DONTNOD, zarządza finansami i kosztami pracy. Proces ten był niezbędny do dalszego funkcjonowania studia, ponieważ rozpoczęło ono prace nad kolejnymi projektami, wymagającymi zmiany wielkości firmy (niewykluczona redukcja etatów) i nowych nakładów finansowych. Krótko pisząc, francuska ekipa ma się całkiem dobrze i na razie nie zapowiada się na rychłe bankructwo. Przy okazji podzielono się strzępkiem informacji dotyczących popularności Remember Me.

DONTNOD to francuskie studio. - Twórcy Remember Me nie zbankrutowali i pracują już nad nowym projektem - wiadomość - 2014-02-01
DONTNOD to francuskie studio.

Oskar Guilbert, szef studia DONTNOD, stwierdził w rozmowie z przedstawicielem GamesIndustry International, że Remember Me jest drugą najpopularniejszą produkcją w usłudze PlayStation Plus w Europie, „więc jest to duży sukces, przynajmniej jeżeli chodzi o cyfrową dystrybucję”. Niestety nie zdradził ile tak naprawdę udało się sprzedać egzemplarzy gry na wszystkich platformach sprzętowych i w tradycyjnych kanałach dystrybucji.

Nie ujawnił także żadnych informacji związanych z przyszłymi tytułami, ale poinformował, że studio rozmawia już z jednym z dużych wydawców, w sprawie nowego projektu. Obecnie nie może jednak wdawać się w szczegóły, więc nam pozostają jedynie domysły. Możliwe, że będzie to Capcom, który wydał Remember Me. Niewykluczone nawet, że chodzi nawet o kontynuację przygód Nilin. Na konkrety musimy jednak jeszcze poczekać.

Twórcy Remember Me nie zbankrutowali i pracują już nad nowym projektem - ilustracja #2Remember Me to pierwsza produkcja stworzona przez francuskie studio DONTNOD. Tytuł ukazał się w połowie 2013 roku na konsolach Xbox 360, PlayStation 3 oraz komputerach PC i nie okazał się wielkim sukcesem, przynajmniej jeżeli chodzi o przyjęcie w mediach. Gra w serwisie Metacritic posiada średnią ocen na poziomie 65 – 72 punktów (w zależności od wersji).

Akcja tytułu przenosi graczy do Paryża, do roku 2084. Każdy człowiek posiada wszczepiony do mózgu czip o nazwie Sensen, dzięki któremu korporacja Memorize przechowuje wspomnienia i kontroluje wymianę myśli. Bohaterką Remember Me jest Nilin – pozbawiona pamięci była łowczyni wspomnień, która zamierza położyć kres panowaniu koncernu.