Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2015, 20:05

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

Wiedźmin 3: Dziki Gon – na jakim pececie uruchomimy najwyższe ustawienia?

Z opublikowanych dotąd materiałów wynika, że Wiedźmin 3: Dziki Gon będzie jedną z najładniejszych produkcji tego roku. Aby jednak cieszyć się taką oprawą wizualną, trzeba będzie posiadać mocny sprzęt – w internecie pojawiła się konfiguracja komputera, na którym będzie można uruchomić grę w najwyższych ustawieniach graficznych. A jej twórcy udostępnili nowego screena.

Aby cieszyć się najładniejszą grafiką Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu, trzeba będzie posiadać mocny sprzęt. - Wiedźmin 3: Dziki Gon – na jakim pececie uruchomimy najwyższe ustawienia? - wiadomość - 2015-03-19
Aby cieszyć się najładniejszą grafiką Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu, trzeba będzie posiadać mocny sprzęt.

Choć jakiś czas temu studio CD Projekt RED ujawniło wymagania sprzętowe Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu, wciąż nie wiadomo było, jaki sprzęt trzeba posiadać, by uruchomić grę ze wszystkimi aktywnymi opcjami graficznymi. Tajemnica ta została poniekąd rozwiązana przez dziennikarzy niemieckiego magazynu Gamestar, którzy niedawno mieli okazję pograć w komputerową edycję najnowszych przygód Geralta w najwyższych ustawieniach (tak zwanych Ultra) i w rozdzielczości 1080p przy zachowaniu płynności na poziomie 60 klatek na sekundę. Redaktorzy korzystali przy tym z peceta wyposażonego w procesor Intel i7-4790, 16 GB pamięci RAM oraz kartę graficzną GTX 980. Oczywiście niewykluczone, że finalna edycja tytułu będzie działać na nieco słabszych konfiguracjach – szczególnie jeśli komuś nie będzie zależało na tak wysokiej rozdzielczości lub będzie mógł bawić się przy mniejszej liczbie klatek na sekundę.

Dziennikarze magazynu Gamestar podkreślają jednocześnie, że przygotowana przez deweloperów wersja działała płynniej niż ta, którą twórcy pokazali kilka miesięcy wcześniej. Zaimplementowano też opracowany przez Nvidię silnik HairWorks, który odpowiada za generowanie wirtualnych włosów i sierści. Podobno włączenie tej opcji nie wpływało na płynność gry.

Studio CD Projekt RED opublikowało tymczasem nowy obrazek z Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu. Można na nim zobaczyć Geralta walczącego na pokładzie bliżej niesprecyzowanego statku. W oczy rzuca się przede wszystkim odcięte (i mocno krwawiące) przez Białego Wilka ramię jednego z wrogów.

Wiedźmin 3: Dziki Gon to kolejna produkcja polskiego studia CD Projekt RED. Gra jest zwieńczeniem cyfrowej trylogii Geralta z Rivii. Tytuł charakteryzować ma się dużym, otwartym światem, który będzie można dosyć swobodnie zwiedzać. Pojawią się też liczne nawiązania do książkowego pierwowzoru autorstwa Andrzeja Sapkowskiego.