Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lipca 2012, 11:10

autor: Aver

Wersja alfa gry Scrolls i liczne zmiany w Minecrafcie. Studio Mojang nie próżnuje

Twórcy ze sztokholmskiego studia rozpoczęli zamknięte testy wersji alfa swojej najnowszej gry. Ponadto zapowiedzieli wydanie łatki 1.3 do Minecrafta oraz pojawienie się zestawu skórek dla postaci w wersji na Xboksa 360.

Mimo że lato mamy w pełni, szwedzkie studio Mojang nie próżnuje. Wczoraj ruszyły testy wersji alfa karciano-strategicznej gry Scrolls. Jednocześnie twórcy gry Minecraft, która może poszczycić się laurem najszybciej sprzedającej się gry w usłudze Xbox Live Arcade, zapowiedzieli łatkę 1.3 oraz nową zawartość DLC do swojego sandboksowego hitu.

Wersja alfa gry Scrolls

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na oficjalnej stronie karciano-strategicznej gry Scrolls, wczoraj rozpoczęły się zamknięte testy wersji alfa tytułu. Studio Mojang poinformowało, że weźmie w nich udział „skromna” liczba graczy. Zostaną oni wylosowani spośród tych osób, które swego czasu wpisały się na odpowiednią listę i wyraziły chęć uczestnictwa w inicjatywie. Każdy z nich ma być poinformowany o udziale drogą mailową.

Wersja alfa gry Scrolls i liczne zmiany w Minecrafcie. Studio Mojang nie próżnuje - ilustracja #1
Miecze, zbroje i karty... czy trzeba czegoś więcej?

Wersja alfa produkcji oferuje możliwość rozgrywania starć w trybie jednoosobowym ze sterowanymi przez komputer przeciwnikami na trzech poziomach trudności, z których każdy posiada odmienne talie. Ponadto gracze będą mogli zmodyfikować istniejące już zestawy przy pomocy odpowiedniej opcji Budowy talii. Jedynymi ograniczeniami jest limit 40 kart na każdą talię oraz to, że tylko trzy z nich mogą być tego samego rodzaju. W końcu, udział w testach pozwoli na rozgrywanie starć w trybie wieloosobowym. Po wejściu do sekcji Arena, gracze staną naprzeciw losowo wybranego przeciwnika i będą musieli go pokonać w pojedynku składającym się z 90-sekundowych tur.

Twórcy podkeślają, że minie jeszcze wiele miesięcy zanim w Scrolls zostaną zaimplementowane wszystkie planowane rozwiązania i funkcje. Z pewnością zmienią się także zasady korzystania z niektórych kart i zwojów.

Minecraft: łatka 1.3 i nowa zawartość DLC

Fani sandboksowego hitu mogą już teraz z nadzieją wyczekiwać 1 sierpnia. To właśnie w pierwszy dzień najgorętszego miesiąca w roku pojawi się łatka 1.3, która wprowadzi wiele znaczących zmian do rozgrywki i naprawi sporo błędów oraz niedociągnięć.

Chyba najbardziej rewolucyjną wieścią jest zapowiedź likwidacji trybu jednoosobowego. Stanie się on nakładką trybu rozgrywki wieloosobowej, co pozwoli graczom na dzielenie się stworzonymi światami ze znajomymi w ramach tej samej sieci LAN, wprowadzanie nowych opcji moderskich, a także na korzystanie z komend dotychczas używanych podczas zabawy grupowej.

Ponadto w Minecrafcie pojawi się wiele niespotykanych dotąd elementów konstrukcyjnych, m.in. drut kolczasty, a także nowy rodzaj kruszcu – szmaragd. Gracze będą mogli rozpocząć grę z jedną skrzynią skarbów, a także tworzyć książki i pozostawiać je do lektury innym uczestnikom zabawy. W końcu, pojawi się opcja handlu z mieszkańcami wiosek. Wszystkie te zmiany zostaną wprowadzone kosztem nieznacznego zwiększenia liczby operacji systemowych. Więcej informacji na temat łatki 1.3 znajduje się na oficjalnej stronie studia Mojang.

Wersja alfa gry Scrolls i liczne zmiany w Minecrafcie. Studio Mojang nie próżnuje - ilustracja #2
Idzie nowe w Minecrafcie na Xboksa 360

Użytkowników konsoli Xbox 360 z pewnością ucieszy wiadomość o nowej zawartości DLC. Skin Pack wprowadzi 40 nowych skórek, z których wiele ma nawiązywać do bohaterów znanych z innych tytułów (np. Trials HD lub ‘Splosion Man). Łatka 1.7.3 umożliwi posiadaczom konsoli Microsoftu wybranie jednej za darmo, a wersja próbna dodatku pozwoli na sprawdzenie jak prezentuje się w nich postać kierowana przez gracza.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.