Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 11 maja 2015, 12:55

autor: Góral

Wedding Escape – tym razem w mobilnej perełce uciekamy sprzed ołtarza

W najnowszej mobilnej perełce przedstawiamy Wedding Escape, czyli niecodzienną produkcję match-3, w której rezygnujemy ze ślubu i uciekamy sprzed ołtarza.

Ogromny sukces Candy Crush Saga sprawił, że rynek gier na urządzenia mobilne został po prostu zalany niezliczoną ilością tego typu produkcji, które w większości przypadków są zwykłymi klonami hitu studia King. Na szczęście nowa układanka match-3, Wedding Escape, wyróżnia się na tle konkurentów, więc warto przybliżyć Wam ją nieco bliżej.

Przede wszystkim jest to nieźle zakręcona produkcja. Podczas przygody wcielamy się uciekającego pana młodego, który postanowił uciec sprzed ołtarza. W pogoń za nim rzucił się jednak ksiądz, więc nam nie pozostaje nic innego, jak pomóc biedakowi wykaraskać się z problemów.

Zabawa, jak w każdej grze match-3, polega na układaniu linii o tym samym kolorze, jednak projekt jednoosobowego studia Firebird Games jest nieco inny. Zazwyczaj w tego typu aplikacjach przesuwamy elementy, ewentualnie wodzimy po nich palcem. Tym razem rozgrywka polega na zmienianiu barw emblematów.

Na planszy znajduje się zaledwie kilka kolorowych kwadratów, więc zasady są banalne. Stukając palcem w złotą gwiazdę sprawiamy, że zmienia ona kolor na srebrny i na odwrót. Z kolei jeżeli wskażemy fioletowy diament, to zamieni się on w niebieski (i oczywiście na odwrót). Podczas każdego poziomu musimy zebrać określoną ilość danych emblematów, a dzięki zdobytym punktom wskakujemy na listy rankingowe.

Dodatkową atrakcją są postacie czekające na odblokowanie, co jest powiązane z systemem mikropłatności. Na szczęście bohaterowie są całkowicie opcjonalni i w żaden sposób nie wpływają na rozgrywkę, więc można się bez problemów bawić, nie wydając ani złotówki. Całość uzupełnia zabawna oprawa graficzna, więc werdykt może być tylko jeden – Wedding Escape powinno się znaleźć na urządzeniu każdego miłośnika match-3.