Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2014, 10:44

autor: luckie

Watch Dogs ukaże się najpóźniej w czerwcu

Firma Ubisoft zawęziła termin wydania Watch Dogs do drugiego kwartału 2014 roku. Sandboksowa gra akcji pojawi się zatem w okresie od kwietnia do czerwca. Nie dotyczy to jednak wersji na Wii U – premiera edycji na konsolę Nintendo została przełożona na bliżej niesprecyzowaną przyszłość.

Tegoroczna wiosna zapowiada się wyjątkowo gorąco - Watch Dogs ukaże się najpóźniej w czerwcu - wiadomość - 2014-02-11
Tegoroczna wiosna zapowiada się wyjątkowo gorąco

W raporcie finansowym firmy Ubisoft dotyczącym minionego kwartału można przeczytać, że wydawca zaplanował premierę Watch Dogs na drugi kwartał 2014 roku (pierwszy kwartał roku fiskalnego 2014-2015). Oznacza to, że oczekiwana z niecierpliwością sandboksowa gra akcji o hakerze pojawi się w okresie od kwietnia do czerwca bieżącego roku. Watch Dogs zadebiutuje jednocześnie na PC, PlayStation 3, Xboksie 360, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Planowane jest również wydanie na Wii U, ale ta wersja pojawi się nieco później. Dyrektor generalny Ubisoftu, Yves Guillemot, wyjaśnił, że decyzja o przesunięciu edycji na konsolę firmy Nintendo została podyktowana chęcią skoncentrowania wysiłków dewelopera na dopięciu wszystkich elementów przed planowaną premierą tytułu na pozostałe platformy sprzętowe.

Pierwotnie Watch Dogs miał zadebiutować pod koniec 2013 roku. Wielu dopatrywało się w produkcji Ubisoftu mocnego rywala dla Grand Theft Auto V w wyścigu po tytuł gry roku. Ostatecznie jednak producent został zmuszony przesunąć datę premiery na wiosnę 2014 roku, by mieć czas na dopracowanie wszystkich szczegółów. Podawane dziś uściślenia co do terminu wydania gry wskazują na to, że prace idą pomyślnie i nie powinno dojść do dalszych opóźnień.

Do innych produkcji w katalogu wydawniczym Ubisoftu z datą premiery ustaloną na rok 2014 należy m.in. cRPG studia Obsidian South Park: Kijek Prawdy (6 marca), kolejna edycja Just Dance oraz The Crew, ciekawie zapowiadająca się samochodówka twórców Test Drive. Z pewnością nie zabraknie też nowej odsłony cyklu Assassin’s Creed, ale póki co firma nie zdradza na ten temat żadnych szczegółów.

  1. Oficjalna strona gry Watch Dogs
  2. Zapowiedź gry Watch Dogs