Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2016, 09:55

Watch Dogs 2 - wyniki sprzedaży rozczarowują

Firma Ubisoft potwierdziła krążące od kilku dni plotki o niższej niż się spodziewano sprzedaży Watch Dogs 2. Wydawca nie traci jednak pewności siebie i wierzy, że ostatecznie gra okaże się dużym sukcesem kasowym.

Równo tydzień temu do sprzedaży trafiła gra Watch Dogs 2. Szybko pojawiły się plotki, że jej wyniki sprzedaży są rozczarowujące. Teraz te doniesienia zostały potwierdzone przez wydawcę, czyli firmę Ubisoft, ale jej szefostwo nie traci optymizmu.

Ludzie z Ubisoftu podkreślają, że w tym roku wiele dużych premier poradziło sobie gorzej w pierwszym tygodniu na rynku niż poprzednie odsłony. Taki los spotkał m.in. Titanfall 2, Call of Duty: Infinite Warfare oraz właśnie Watch Dogs 2. Trudno jednak nie zauważyć, że przedstawiciele firmy pominęli w tej wyliczance Battlefield 1, które okazało się największą premierą w historii studia DICE.

Wydawca spodziewa się, że kolejne tygodnie przyniosą dobre wyniki sprzedaży i Watch Dogs 2 ostatecznie okaże się dużym sukcesem kasowym. Według Ubisoft ostatnio widoczny jest trend, w którym dobrze oceniane gry cieszą się wzięciem przez coraz dłuższy czas. Oczywiście, nie mamy pewności ile prawdy kryje się w tych stwierdzeniach. Równie dobrze optymizm firmy może być udawany.

Mamy nadzieję, że przewidywania Ubisoftu okażą się trafne. Watch Dogs 2 nie jest grą idealną, ale jest to produkcja wyraźnie lepsza niż część pierwsza. „Jedynka” była jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji 2014 roku i ostatecznie okazała się sporym rozczarowaniem. Prawdopodobne więc, że gracze, którzy raz sparzyli się na niespełnionych obietnicach twórców tym razem byli po prostu ostrożniejsi. Wydawca przed premierą kontynuacji przyznawał, że preordery są niższe niż się tego spodziewano, co sugeruje, że wiele osób postanowiło tym razem nie wierzyć ślepo deweloperom. Istnieje jednak szansa, że po ciepłym przyjęciu gry, ostatecznie zdecydują się na zakup.

Przypomnijmy, że Watch Dogs 2 ukazało się 15 listopada na konsole Xbox One i PlayStation 4. W planach jest również wersja pecetowa, ale na nią musimy poczekać do 29 listopada.

  1. Watch Dogs 2 - kompendium wiedzy
  2. Recenzja gry Watch Dogs 2 – nieślubne dziecko seriali Mr. Robot i Silicon Valley
  3. Oficjalna strona gry