Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 października 2011, 14:33

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Wargame: Zimna Wojna - nowa gra twórców R.U.S.E. - zaliczy kilkumiesięczny poślizg

Studio Eugen Systems poinformowało, że gra Wargame: Zimna Wojna ukaże się z kilkumiesięcznym poślizgiem. Zmiana terminu premiery uzasadniona została troską o jakość finalnego produktu. Osadzona w realiach zimnej wojny pecetowa strategia twórców R.U.S.E. powinna zawitać na sklepowe półki w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Miłośnicy pecetowych strategii czasu rzeczywistego, którzy z nadziejami wyczekiwali na przyszłotygodniową premierę nowej gry twórców R.U.S.E., będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Za zgodą wydawcy, którym jest firma Focus Home Interactive, ekipa studia Eugen Systems podjęła decyzję o przesunięciu terminu rynkowego debiutu Wargame: European Escalation (polski tytuł Wargame: Zimna Wojna) na pierwszy kwartał 2012 roku. Kilkumiesięczny poślizg ma pozwolić deweloperom doszlifować swoje dzieło, w tym m.in. ciekawie zapowiadający się tryb multiplayer.

Zaledwie kilka tygodni temu informowaliśmy, że Wargame: European Escalation wyląduje na sklepowych półkach 2 listopada. Niestety, to już nieaktualne. Dzisiaj na oficjalnej stronie internetowej gry pojawiła się lakoniczna informacja o przesunięciu terminu premiery. W krótkim uzasadnieniu twórcy stwierdzili jedynie, że chcą, by gracze doświadczyli najlepszych wrażeń z rozgrywki zarówno w kampanii solowej, jak i trybie wieloosobowym.

Wargame: Zimna Wojna - nowa gra twórców R.U.S.E. - zaliczy kilkumiesięczny poślizg - ilustracja #1

Nowa data wydania tytułu ujawniona zostanie niebawem. Na osłodę, ekipa Eugen Systems udostępniła pięć świeżych obrazków ze swojej produkcji. Przedstawiają one obronę bazy lotniczej NATO w Ramstein.

Wargame: Zimna Wojna - nowa gra twórców R.U.S.E. - zaliczy kilkumiesięczny poślizg - ilustracja #2

Warto wspomnieć, że kilka dni temu wywiadu na łamach serwisu PC Gamer udzielił Alexis Le Dressay. Szef studia Eugen System wyjaśnił m.in. powody, dla których wydawcą tytułu została firma Focus Home Interactive (a nie koncern Ubisoft jak w przypadku R.U.S.E. - przyp. red.), a także koncepcję budowania własnych „talii” z ponad 300 jednostek dostępnych w grze.

Wargame: Zimna Wojna - nowa gra twórców R.U.S.E. - zaliczy kilkumiesięczny poślizg - ilustracja #3
Wargame: Zimna Wojna - nowa gra twórców R.U.S.E. - zaliczy kilkumiesięczny poślizg - ilustracja #4
Wargame: Zimna Wojna - nowa gra twórców R.U.S.E. - zaliczy kilkumiesięczny poślizg - ilustracja #5

Więcej szczegółów o Wargame: Zimna Wojna dowiecie się z lektury zapowiedzi oraz oglądając najciekawsze materiały wideo związane z tą produkcją.

  1. Pierwsze spojrzenie na Wargame: European Escalation, nową grę od twórców R.U.S.E. - gamescom 2011
  2. Video trailer #2
  3. Video trailer #1
  4. Video E3 2011