Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2017, 12:40

Warframe - zapowiedziano dodatek Plains of Eidolon z otwartym światem

Studio Digital Extremes zapowiedziało dodatek Plains of Eidolon do gry Warframe. Rozszerzenie ukaże się w formie darmowej aktualizacji i zamiast ciasnych korytarzy zaoferuje dużą otwartą mapę zawierającą nadmorskie miasto z okolicami.

WARFRAME W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Digital Extremes
  2. Wydawca: Digital Extremes
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: marzec 2013 r.

Pomimo ponad czterech lat na karku, Warframe pozostaje jedną z najciekawszych gier akcji korzystających z modelu free-to-play. Duża w tym zasługa aktywności zespołu deweloperskiego, który regularnie rozbudowuje ten projekt o nową zawartość. Twórcy ujawnili właśnie plany dalszego rozwoju produkcji i wynika z nich, że czeka ją wkrótce prawdziwa rewolucja.

Podczas konwentu TennoCon autorzy zapowiedzieli dodatek Plains of Eidolon. Zamiast małych instancji z rozgrywanymi w ciasnych korytarzach misjami, rozszerzenie zaoferuje dużą otwartą mapę. Gracze będą mogli ją swobodnie eksplorować, a przy okazji spotkają postacie niezależne, w tym te należące do frakcji Ostrons. Pojawi się nawet możliwość połowu ryb, choć zgodnie z klimatem gry odbędzie się to za pomocą potężnych harpunów, a nie wędki. Oczywiście, nie zabraknie także licznych misji bojowych.

Autorzy podkreślają, że dodatek nie przeobrazi gry w pełne MMO. Zamiast tego Plains of Eidolon zaoferuje mapę skoncentrowaną wokół małego nadmorskiego miasteczka Cetus wraz z okolicami. Wewnątrz mieściny będzie mogło przebywać maksymalnie pięćdziesiąt osób. Natomiast poza jej mury udamy się w czteroosobowych drużynach. Limit ten zostanie podniesiony do ośmiu w przypadku rajdów. Teren zostanie zaprojektowany ręcznie i zawierać ma wiele lokacji ważnych dla fabularnego tła Warframe, w tym te związane z legendarną Starą Wojną.

Świat gry posiadać będzie cykl dnia i nocy. Po zapadnięciu zmroku na żer wyjdą gigantyczne bestie, będące upiorami pozostałymi po dawnych bitwach. Ponadto gracze otrzymają po raz pierwszy możliwość konstruowania własnego uzbrojenia i pancerzy z części zgromadzonych podczas eksploracji.

Plains of Eidolon ukaże się w tym roku w formie aktualizacji. Trafi ona na wszystkie platformy, na których wydano Warframe. Cała zawartość dodatku dostępna będzie dla graczy darmowych. Spędzą oni jedynie więcej czasu na odblokowywaniu niektórych przedmiotów niż osoby gotowe skorzystać z mikropłatności.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Fenomen Warframe – mały rozgłos, wielki sukces i świetna gra