Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 czerwca 2022, 20:06

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Po 2,5 roku po premierze Warcraft 3 Reforged dostaje brakujące funkcje

Blizzard Entertainment w końcu odpowie na prośby fanów gry Warcraft 3: Reforged i w nadchodzącym patchu 1.33.0 wprowadzi długo wyczekiwane funkcje.

Mimo że po premierze w 2020 roku remaster Warcraft III: Reforged nie zdobył uznania fanów oryginału sprzed 20, lat to jednak odświeżona wersja klasyki ma pewną grupę graczy. Jakiś czas temu pisaliśmy, że być może deweloper właśnie dla nich nie pogrzebał jeszcze tego projektu. I tak po prawie dwóch i pół roku od debiutu studio Blizzard Entertainment wysłuchało próśb graczy, udostępniając do publicznych testów łatkę znacząco usprawniającą tytuł.

Patch 1.33.0 wprowadza do Warcraft 3: Reforged między innymi grę rankingową, profile gracza, tablice wyników i kilka dodatkowych atrakcji. Poniżej możecie zobaczyć szczegółową listę poprawek, które niesie za sobą łatka.

Lista zmian w patchu 1.33.0

Gra rankingowa

  • Gracze mogą teraz wybrać pomiędzy grą w trybie rankingowym i nierankingowym.
  • Dostępne stały się sezony. Po zakończeniu sezonu drabinka zostanie zresetowana.
  • Aby zostać umieszczonym w rankingu, gracze muszą rozegrać pięć meczów daną rasą.

Rankingi

  • Gracze mogą teraz zobaczyć swoją pozycję w tabeli rankingowej, do której można przejść z ekranu Versus.
  • W tabeli rankingowej można filtrować według nazw użytkowników oraz sortować według rasy i trybu gry.

Profile graczy

  • Możesz teraz uzyskać dostęp do swojego profilu, klikając prawym przyciskiem myszy ikonę gracza w prawym dolnym rogu ekranu.

Kampania

  • Na wielu mapach kampanii wprowadzono liczne poprawki i zmiany balansu gry.

Pełną listę zmian znajdziesz tutaj.

Przy okazji warto zaznaczyć, że według dewelopera testy łatki potrwają około 2-3 tygodnie, po czym zespół przeanalizuje dane otrzymane od graczy i przystąpi do oficjalnego udostępnienia stabilnej wersji.

Miejmy nadzieję, że ów patch tchnie w Warcraft III: Reforged nowe życie i będzie tylko początkiem ulepszeń, które programiści z Blizzard Entertainment przygotowują dla graczy.