Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2022, 18:00

autor: Michał "Qskan" Cieżadlik

Blizzard nie porzucił Warcraft 3 Reforged; wieści w drodze

Wiele wskazuje na to, że Blizzard w końcu przypomniał sobie o istnieniu Warcraft 3: Reforged. Według słów prezesa „Zamieci” już niebawem usłyszymy nowe informacje o rozwoju remastera klasyki z 2002 roku.

Katastrofa, jaką była premiera Warcraft III: Reforged w 2020 roku, zapewne wciąż śni się po nocach niektórym pracownikom Blizzarda (a tym bardziej graczom). Wydawać by się mogło, że po przeszło dwóch latach od wypuszczenia na rynek tak złego produktu studio już dawno pogrzebało jakiekolwiek plany rozwijania owej gry.

Niemniej jednak, wbrew informacjom, jakoby Activision Blizzard miało stopniowo wygaszać projekt, okazuje się, że pogłoski o śmierci remastera mogą być przedwczesne. Tak przynajmniej wynika ze słów prezesa Blizzard Entertainment – Mike’a Ybarry.

Czy Blizzard wskrzesi trupa?

Czy fani Warcrafta w końcu dostaną jakiś powód do zadowolenia? Niewykluczone, ponieważ Mike Ybarra na Twitterze, odpowiadając na pytanie jednego z internautów, zapowiedział, że zespół pracujący nad Reforged przekaże nowe informacje odnośnie gry w czerwcu.

Źródło: Twitter – Mike Ybarra

Trudno zgadywać, czym okażą się owe informacje. Fanom zapewne marzy się spora aktualizacja, gruntownie przebudowująca grę i poprawiająca wszystko to, czego Blizzard nie dopilnował dwa lata temu.

Blizzard nie porzucił Warcraft 3 Reforged; wieści w drodze - ilustracja #2
Czy Blizzardowi uda się zmienić wizerunek gry po tak ogromnej klęsce?

Skoro przez tak długi czas firma udawała, że Reforged nie istnieje, można zakładać, iż fani przestali mieć już jakiekolwiek oczekiwania względem tej produkcji i ciężko będzie odzyskać ich zaufanie. Jak napisał na Twitterze jeden z komentujących:

Z całym szacunkiem – poprzeczka leży na podłodze, jeśli chodzi o to, jak potraktowaliście [remaster – dop. red.] Warcrafta 3.

Wizerunek i reputacja Blizzarda zyskałyby, gdybyście poświęcili czas i pieniądze na naprawienie tej gry – pisze użytkownik o pseudonimie Groxigar.

Na dalsze informacje w sprawie Warcraft 3: Reforged przyjdzie nam czekać do czerwca. Do kiedy dokładnie – nie wiadomo, ale Blizzardowi wyszłoby na dobre, gdyby fani otrzymali jakiś pozytywny impuls wcześniej niż później. Zwłaszcza po tak długim okresie milczenia.