Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2022, 18:15

Kangurek Kao jest naprawiany, pierwszy patch już wkrótce

Kangurek Kao zostanie naprawiony w aktualizacjach, z których pierwsza ma zostać udostępniona już w tym tygodniu.

Powrót Kangurka Kao nie okazał się tak triumfalny, jak na to liczyli fani owego polskiego bohatera platformówek. Głównym problemem okazała się spora liczba błędów, które skutecznie popsuły radość z gry niejednemu nabywcy.

Studio Tate Media zapewniło na Twitterze, że zdaje sobie sprawę z bugów i pracuje nad ich wyeliminowaniem. Na pierwszy ogień pójdą usterki psujące pliki zapisanych stanów gry, co twórcy chcą naprawić jeszcze w tym tygodniu.

Źródło: studio Tate Multimedia na Twitterze.

Deweloper podkreślił, że za powstanie Kangurka Kao odpowiada niewielki zespół, który musiał uporać się z wieloma „ruchomymi częściami”, by gra ukazała się na wszystkich obecnych platformach sprzętowych. Stąd, w domyśle, liczne błędy na premierę, wytykane przez recenzentów. Te mają być stopniowo usuwane w kolejnych aktualizacjach.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej