Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 maja 2022, 06:53

Recenzje Kangurka Kao - polski bohater nie zawojował świata

Kangurek Kao nie podbił serc recenzentów. Gra uzyskuje jedynie przeciętne oceny. Produkcja cieplej została za to przyjęta przez użytkowników serwisu Steam.

Wczoraj na rynku zadebiutowała gra Kangurek Kao, czyli kolejna odsłona polskiego cyklu platformówek 3D. Warto więc przyjrzeć się, jak radzi sobie ta produkcja.

Recenzenci nie są zachwyceni grą

W dniu premiery do sieci trafiła tylko garstka recenzji, ale teraz pojawiło się już ich na tyle wiele, że można się pokusić o wyciągnięcie jakichś wniosków.

Według serwisu Opencritic Kao the Kangaroo uzyskał średnią ocen na poziomie 68%. Nie jest to zły wynik, choć twórcy zapewne liczyli na więcej

Przegląd recenzji Kangurka Kao

 1. GamePitt - 8/10
 2. Niche Gamer - 8/10
 3. XboxEra - 7.8/10
 4. 33bits - 75/100
 5. IGN - 7/10
 6. Impulsegamer - 3.5/5
 7. Destructoid - 7/10
 8. Digital Trends - 3.5/5
 9. GameSpew - 7/10
 10. Nintendo Life - 7/10
 11. NintendoWorldReport - 7/10
 12. Spaziogames - D 6.9/10
 13. PlayStation Universe - 6.5/10
 14. ComingSoon.net - 6/10
 15. Hardcore Gamer - 3/5
 16. Shacknews - 6/10
 17. Dexerto - 6/10
 18. Game Informer - 6/10
 19. Push Square - 6/10
 20. Press Start - 5.5/10
 21. Checkpoint Gaming - 5/10
 22. Kakuchopurei - 50/100
 23. GRYOnline.pl - 4.5/10

Większość recenzentów pisze o solidnej rozgrywce i ładnie zaprojektowanych poziomach. Krytykowane są za to brak głębi, problemy techniczne oraz zbyt duże przywiązanie do utartych schematów. Często powtarza się także opinia, że gra po prostu zbyt mocno odstaje od współczesnych standardów gameplayowych.

Odbiór Kangurka Kao na Steamie jest znacznie lepszy

Znacznie cieplej produkcja została przyjęta na Steamie. W chwili pisania niniejszej wiadomości 91% recenzji użytkowników tego serwisu chwali ten tytuł, co kategoryzowane jest jako „bardzo pozytywny” odbiór gry. W opiniach graczy przewijają się narzekania na stan techniczny, ale dla większości z nich te problemy nie przekreślają całości.

Warto jednak wspomnieć, że recenzji na Steamie jest na razie tylko 68, więc odbiór gry w serwisie może jeszcze ulec dużej zmianie.

Gorzej wypadają wyniki aktywności. Rekord dnia premiery wyniósł 404 graczy bawiących się równocześnie.

Cytaty z recenzji graczy na Steamie

Ogólnie polecam, jest wiele bugów, dialogi trochę za bardzo pisane pod młodych odbiorców, sporo smaczków z poprzednich serii, ogólnie plusy przeważają nad minusami.

Stało się! Nowa część Kangurka Kao w końcu się pojawiła!

Jest to od lat moja ulubiona seria gier! W tę najnowszą część gra się bardzo przyjemnie! Wspaniały klimat i pięknie zaprojektowana postać samego torbacza! Jest jednak jeden minus, przede wszystkim kilka błędów. Ale w razie czego nie mam jak nie polecić! Gra jest przepiękna!

Całościowo jestem pozytywnie zaskoczony, że dostałem nie tylko chyba najlepszą odsłonę serii, która kiedyś sporo dla mnie znaczyła, ale również dowód, iż urocze platformówki mają rację bytu nawet w 2022. Kao is back!

Gra ma wiele mniejszych bugów, ale mimo wszystko całość da się przejść i polecam dla każdego fana polskiego kangura poprzednich części :)

Na początku miałem mieszane uczucia, ale im dalej, tym jest lepiej. Wielki powrót do dzieciństwa. Jedynym dużym minusem jest to, że gra nieraz się zacina, co utrudnia granie, ale mam wielką nadzieje, że Tate wprowadzi niedługo patche ulepszające rozgrywkę. 9,5/10.

Nowy Kao to bardzo solidna gra, dobre sterowanie i design. Nie wieje nudą.

Ale wypuszczanie go w stanie gorszym od Cyberpunka 2077 to abstrakcja.

Masywna ilość błędów, w tym możliwość, że gra się nie zapisze.

Nie mogę polecić kupna tej gry pierwszego dnia od niej wydania. Najlepszą opcją jest poczekanie na patche, które naprawią problemy gry.

Jak bardzo kocham Kao, tak nostalgia nie jest tym razem pierwotnym doradcą. Lepiej wydać te 30 euro na nowe skarpetki i dywan.

Przypomnijmy na koniec, że gra ukazała się na PC oraz na konsole Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox Series X/S i PlayStation 5. Produkcja oferuje pełną polską wersję językową.

 1. Oficjalna strona gry
 2. Kangurek Kao - poradnik do gry