Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2012, 16:59

War Z - 20 minut zapisu rozgrywki z zombiakowej strzelanki

W sieci pojawił się nowy filmik z inspirowanej modem DayZ sieciowej strzelanki War Z. Materiał trwa prawie dwadzieścia minut i pokazuje w akcji wiele szykowanych przez autorów mechanizmów rozgrywki.

Serwis IGN opublikował nowy materiał video z gry War Z, która ma być konkurentem dla popularnego DayZ. Filmik trwa prawie dwadzieścia minut i opatrzony jest komentarzem jednego z twórców.

Według autorów War Z oparte jest na trzech filarach – survivalu, interakcji z innymi graczami oraz próbach odbudowy społeczeństwa po apokalipsie. Pierwszy z tych elementów wymagać będzie eksplorowania lokacji, gromadzenia jedzenia oraz unikania zombiaków. Oczywiście, zapasy najczęściej znajdują się w miejscach gdzie roi się od żywych trupów, więc trudno będzie kompletnie uniknąć konfrontacji z nimi.

Ciekawie zapowiada się system misji, które zlecane będą wyłącznie przez samych graczy. Wpierw zadecydujemy czego nam potrzeba (np. konkretnej broni, ochrony, albo głowy innego użytkownika, który zaszedł nam za skórę), a następnie ustalimy nagrodę. W ten sposób twórcy chcą zachęcić graczy do współpracy ze sobą. Innym intrygującym pomysłem jest sposób karania za śmierć postaci. W trybie hardcore zgon naszego wirtualnego alter-ego ma być ostateczny, ale pojawi się też lżejszy tryb, w którym po śmierci postaci będzie ona po prostu niedostępna przez dzień lub dwa. War Z zaoferuje też elementy RPG w postaci systemu opartego na drzewku rozwoju. W jego ramach za zdobyte doświadczenie np. rozwiniemy umiejętności obsługi konkretnego uzbrojenia, ulepszymy kondycję bohatera czy sprawimy, że będzie w stanie więcej udźwignąć na plecach.

War Z - 20 minut zapisu rozgrywki z zombiakowego strzelanki - ilustracja #1

Podstawowa gra będzie się toczyła na kilku olbrzymich mapach o rozmiarach przekraczających 150 kilometrów kwadratowych. Wszystkie one zostaną oparte na prawdziwych miejscach, ale głównie pod względem atmosfery i stylu architektonicznego. Autorzy nie zamierzają odtwarzać dokładnego układu domów czy dróg. Co ciekawe, gracze będą mogli również wygenerować swój własny mini świat, który obejmie np. chatkę w lesie lub niewielkie miasteczko. Miejsca te posłużą m.in. do odpoczynku lub jako składzik naszego ekwipunku. Będziemy nawet mogli w nich zabawić się w rolnika i zadbać o własne poletko uprawne.

War Z to debiutancki projekt studia Hammerpoint Interactive. Gra ma stanowić połączenie sieciowej strzelanki z elementami MMO i survival horroru. Gra powstaje tylko z myślą o PC i jej nabycie będzie wiązało się z jednorazową płatnością bez konieczności opłacania miesięcznego abonamentu, ale z opcjonalnymi mikropłatnościami.