Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2012, 15:34

autor: Olek

Wampiry z poślizgiem. Premiera gry Blood Knights przesunięta na grudzień

Kooperacyjny hack'n'slash Blood Knights ukaże się dopiero w grudniu. Wydawca gry – firma dtp Games wyjaśniła, że przyczyną zmiany terminu premiery, która pierwotnie wyznaczona została na 31 października, są przedłużające się negocjacje prawne.

Na premierę gry Blood Knights trzeba będzie poczekać do grudnia. - 2012-11-04
Na premierę gry Blood Knights trzeba będzie poczekać do grudnia.
Blood Knights
  1. producent: Deck 13 Interactive
  2. wydawca: dtp Games
  3. gatunek: action-RPG (hack'n'slash)
  4. premiera: grudzień 2012 r.
  5. platformy sprzętowe: PC, Xbox 360, PlayStation 3

Gracze, którzy mieli nadzieję, że w Halloween zmierzą się z wampirami w Blood Knights przeżyli srogie rozczarowanie. Bez uprzedzenia wydawca zmienił termin premiery. Lakoniczna informacja zamieszczona na facebookowym profilu wskazuje, że powodem obsuwy nie jest opieszałość ekipy deweloperskiej studia Deck 13, ale przeciągające się negocjacje prawne niezwiązane z samą grą.

Nowa data premiery nie została jeszcze ujawniona. Wiadomo jedynie tyle, że gra pojawi się w sprzedaży w grudniu. Niemiecki oddział sklepu internetowego Amazon twierdzi, że pecetowa wersja Blood Knights zadebiutuje 12 grudnia. Termin ten radzimy jednak traktować jako orientacyjny.

„Naprawdę żałujemy, że nie mieliśmy szansy wypuścić gry Blood Knights na Halloween i przestać być jedynymi, którzy świetnie bawią się grając w nią. Niektóre rzeczy są jednak poza naszą kontrolą” - przekonuje Jan Klose ze studia Deck 13.

Czy warto uzbroić się w cierpliwość i poczekać na Blood Knights? Zapowiedzi opublikowane m.in. na łamach serwisów Official Xbox Magazine oraz GamesRadar utrzymane są w optymistycznym tonie. Branżowi dziennikarze, którzy mieli już okazję zagrać, są zgodni, że pełny potencjał tej produkcji ujawnia się w trakcie zabawy w kooperacji z żywymi graczami.

Przypomnijmy, że fabuła Blood Knights koncentruje się wokół wątku obdarzonej wielką mocą prastarej pieczęci zawierającej krew Kaina. Gracze poznają historię łowcy wampirów Jeremy'ego i wampirzycy Alysi, których dusze zostają złączone zaklęciem. Nietypowy duet musi stawić czoła legendarnym krwiopijcom, smokom, wilkołakom oraz ludziom.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Blood Knights