Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2019, 09:28

autor: Adrian Werner

W tym roku Wiedźmin 3 sprzedaje się lepiej niż w poprzednim

Firma CD Projekt pochwaliła się, że w pierwszych sześciu miesiącach tego roku sprzedała więcej egzemplarzy gry Wiedźmin 3: Dziki Gon niż w pierwszym półroczu 2018 r.

Geralt wciąż zarabia spore kwoty. - W tym roku Wiedźmin 3 sprzedaje się lepiej niż w poprzednim - wiadomość - 2019-08-30
Geralt wciąż zarabia spore kwoty.

Już ponad cztery lata minęły od premiery Wiedźmina 3. Okazuje się jednak, że gra wciąż znajduje nowych nabywców i robi to w coraz szybszym tempie. W raporcie finansowym firmy CD Projekt za pierwszą połowę tego roku znalazła się informacja, że w tym okresie sprzedano więcej egzemplarzy gry The Witcher 3: Wild Hunt niż w analogicznych sześciu miesiącach 2018 r.

Zwiększone zainteresowanie Dzikim Gonem zapewniło firmie bardzo dobre wyniki za całe półrocze. Przychody ze sprzedaży wyniosły 214,4 mln zł, a zysk neto - 51,7 mln zł.

Wzrost sprzedaży Wiedźmina 3 nie dziwi. Cyberpunk 2077 jest obecnie jedną z najbardziej wyczekiwanych nadchodzących gier, co zwiększa zainteresowanie wcześniejszymi produkcjami studia CD Projekt RED. Swoje najpewniej robi też nadchodzący serial Netfliksa.

Wyniki sprzedaży Dzikiego Gonu w przyszłości bez wątpienia jeszcze sporo wzrosną. 15 października tego roku na konsolę Nintendo Switch trafi bowiem The Witcher 3: Wild Hunt - Complete Edition, czyli konwersja zawierająca zarówno podstawową wersję gry, jak i oba dodatki. Za przeniesienie przeboju na nową platformę odpowiada studio Saber Interactive.

Przypomnijmy, że Wiedźmin 3 trafił do sprzedaży w maju 2015 roku w wersjach na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Kilka miesięcy później otrzymaliśmy dodatek Serce z Kamienia, a w 2016 roku wydano drugie i ostatnie rozszerzenie w postaci Krwi i wina.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC – Geralt rozwija skrzydła na pececie