Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 sierpnia 2019, 09:50

Zobacz nowy gameplay z kolejnej odsłony The Settlers

Na kanale niemieckojęzycznego magazynu PC Games na platformie YouTube pojawił się nowy gameplay z kolejnej odsłony cyklu The Settlers. Trwający 16 minut film przedstawia początki zabawy w trybie Skirmish i opisuje podstawowe zasady rządzące rozgrywką.

Kolejny gameplay z nowych Settlersów. - Zobacz nowy gameplay z kolejnej odsłony The Settlers - wiadomość - 2019-08-30
Kolejny gameplay z nowych Settlersów.

W sieci pojawił się nowy gameplay z kolejnej odsłony serii strategicznej The Settlers. Trwający przeszło 16 minut materiał jest dostępny na kanale niemieckojęzycznego magazynu PC Games i został okraszony komentarzem redaktora, opisującego podstawowe założenia rozgrywki (zadbano o angielskie napisy). Film możecie zobaczyć poniżej.

Na filmie zaprezentowano dość typowy fragment rozgrywki w trybie Skirmish - widzimy początki istnienia niewielkiej wioski, a także fragmenty ukazujące bitwę o sporych rozmiarów twierdzę. W The Settlers rozgrywka toczy się na mapach wygenerowanych losowo w oparciu o parametry określone przez gracza (przy budowaniu są one podzielone na tzw. heksy, ale wielokątów nie widać przez cały czas). Twórcy zdecydowali się postawić na takie rozwiązanie, by zapewnić grze większą żywotność. W przypadku tego typu produkcji strategicznej wydaje się to być dobrym pomysłem, tym bardziej, że odpowiedzialna za tworzenie lokacji technologia jest podobno na tyle dobra, że sprawiają one wrażenie ręcznie wykonanych.

Zdaniem dziennikarza PC Games gra jest całkiem skomplikowana i zdecydowanie wygląda jak prawdziwa odsłona cyklu, co powinno ucieszyć jego fanów (szczególnie biorąc pod uwagę wątpliwości wyrażane w niektórych zapowiedziach). Bardzo dobre wrażenie sprawia też grafika (gra korzysta z silnika Snowdrop Engine, znanego z serii looter shooterów The Division). Całość zapowiada się całkiem dobrze.

Przypominamy, że The Settlers ukaże się w 2020 roku, wyłącznie na komputerach PC (Uplay i Epic Games Store). Gra otrzyma polską lokalizację (napisy).

  1. The Settlers – strona oficjalna
  2. Czekaliście na The Settlers w starym stylu? No cóż, nie tym razem
  3. Ocalić strategie – czy Anno 1800 i nowe The Settlers odzyskają tron?
  4. Na PC nadchodzi wiele fajnych gier. Część z nich znajdziecie tutaj