Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2016, 11:13

autor: "Patryk Batko"

W Rocket League zagrało już 22 mln graczy; sprzedano ponad 8 mln kopii gry

W nowym filmie dokumentalnym o zręcznościowej grze Rocket League od studia Psyonix udostępniono świeże dane dotyczące liczby graczy. W hit z 2015 roku zagrały już 22 mln osób.

ROCKET LEAGUE W SKRÓCIE:
  • Deweloper: Psyonix
  • Platformy: PC, XONE, PS4
  • Data premiery na PC i PS4: 07 lipca 2015 r.
  • Data premiery na XONE: 17 lutego 2016 r.

Zaledwie cztery miesiące temu informowaliśmy o 6,2 mln sprzedanych kopii Rocket League. Dzisiaj wiemy już o 8 mln nabywców gry. W filmie dokumentalnym poświęconym produkcji wiceprezes Psyonix podzielił się również szacowaną liczbą graczy – jest ich ponad 22 mln. Przypomnijmy, Rocket League to szybka i zręcznościowa gra pozwalająca rozgrywać mecze futurystycznej dyscypliny sportowej przypominającej piłkę nożną, w której rolę piłkarzy pełnią samochody. Twórcy gry przyznają, że nie spodziewali się tak ogromnego sukcesu, jednak ponad rok po premierze gra nadal zdobywa nowych fanów, a deweloper stale rozwija swój flagowy tytuł.

Nikt nie spodziewał się tak ogromnego sukcesu Rocket League - W Rocket League zagrało już 22 mln graczy; sprzedano ponad 8 mln kopii gry - wiadomość - 2016-11-02
Nikt nie spodziewał się tak ogromnego sukcesu Rocket League

Na początku października studio Psyonix wypuściło dodatek Aqua Dome, przenoszący rozgrywkę do podwodnej kopuły. Zaprezentowano również dwa nowe pojazdy i udostępniono kolejne modyfikacje kosmetyczne samochodów. Ponadto jeszcze przez dwa dni, do 4 listopada, możecie wziąć udział w wydarzeniu z okazji Halloween i wygrać losowe przedmioty. Deweloper stale poprawia grę, dodając nowe tryby, mapy i pojazdy. W ramach tzw. Rocket Labs co kilka miesięcy pojawia się darmowa opcja rozgrywki i eksperymentalne mapy. Warto zauważyć, że ponad połowa sprzedanych kopii Rocket League pochodzi z wersji PC – serwis SteamSpy wykazuje 4,3 mln posiadaczy gry na platformie Steam.

Wszystkim fanom polecamy dwuczęściowy dokument przygotowany przez zespół z Noclip. Świetny materiał pozwala zobaczyć proces twórczy Rocket League i poznać historię studia, które stoi za sukcesem marki. Pierwowzór wydany pod tytułem Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars borykał się z wieloma problemami, jednak to między innymi dzięki oddanej bazie fanów, Psyonix postanowiło kontynuować proces produkcji sequela tego niecodziennego konceptu. Poniższy film nie posiada niestety polskich napisów.