Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2019, 15:46

autor: Froozyy

Nawet 8000 dolarów do wygrania w Path of Exile

Wraz z premierą dwóch najnowszych dodatków do Path of Exile (13 grudnia) w grze rozpocznie się wydarzenie, w którym gracze będą mogli rywalizować w zabijaniu najsilniejszego bossa. Zmagania zostaną podzielone na dwie drabinki (najszybsze zabójstwo oraz największa liczba zabójstw), a pula nagród obejmie 30 tys. dolarów oraz zestawy przedmiotów.

W Path of Exile odbędzie się specjalne wydarzenie dla najlepszych graczy. - W PoE odbędzie się wydarzenie polegające na jak najszybszym zabiciu najsilniejszego bossa - wiadomość - 2019-12-04
W Path of Exile odbędzie się specjalne wydarzenie dla najlepszych graczy.

Ostatnio zapowiedziane dodatki do Path of Exile zadebiutują 13 grudnia tego roku na komputerach osobistych (tydzień później na konsolach PlayStation 4 i Xbox One). Tego samego dnia rozpocznie się nowe wydarzenie, zorganizowane z pomocą popularnego streamera Zizarana, w którym gracze będą mogli rywalizować w zabijaniu najtrudniejszego bossa w rozszerzeniu Conquerors of the Atlas w lidze Hardcore / Solo Self-Found (która przewiduje m.in. brak możliwości handlu z innymi oraz tworzenia grup, a po śmierci w niej postać zostaje przeniesiona do ligi standardowej).

Zmagania zostaną podzielone na dwie drabinki. Pierwsza z nich (dostępna tylko dla graczy korzystających z komputerów osobistych), z pulą nagród w postaci 30 tys. dolarów, będzie polegać na jak najszybszym zabiciu bossa o nazwie The Awakener (aby zabójstwo się liczyło, przeciwnik musi być w swojej najsilniejszej formie, którą można uzyskać dzięki umieszczaniu kolejnych klejnotów w cytadeli Atlasu). Główna zasada jest prosta – kto pierwszy go zabije, ten otrzyma największą nagrodę. Dla odrobinę wolniejszych przewidziane zostały mniejsze gratyfikacje.

Lista nagród dla najszybszych graczy:

  • Pierwsze miejsce: 8000 dolarów
  • Drugie miejsce: 4000 dolarów
  • Trzecie miejsce: 2000 dolarów
  • Od czwartego do piętnastego miejsca: 500 dolarów

Resztę nagród dla tych, którzy spełnią inne specjalne wymogi, możecie sprawdzić w oficjalnej wiadomości.

Natomiast druga drabinka (zarówno dla graczy korzystających z pecetów, jak i konsol) będzie śledzić liczbę zabójstw bossa (tutaj również liczy się jego najsilniejsza wersja). Dwudziestka najlepszych otrzyma zestawy zawierające najpopularniejsze przedmioty dostępne poprzez mikrotransakcje. Oba zmagania potrwają dokładnie miesiąc (od 13 grudnia do 13 stycznia).

Warto również przypomnieć, że ostatnio twórcy gry zapowiedzieli jej „drugą część”, która będzie tak naprawdę ogromnym rozszerzeniem do oryginalnej produkcji i zaoferuje m.in. nową kampanię fabularną. Beta ma zostać udostępniona pod koniec 2020 roku, a jej pełna wersja dopiero w 2021. Co więcej, PoE trafi także na urządzenia mobilne, a twórcy już teraz zapewniają, że nawet tam będzie ono pozbawione mikrotransakcji pay-to-win oraz denerwujących reklam. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy tytuł zadebiutuje na rynku.

Ostatnia aktualizacja: 2019-12-04

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Path of Exile

Path of Exile