Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2021, 12:07

autor: mokosh

W Battlefield 2042 można naprawiać pingwiny

Battlefield 2042 pełen jest niedopracowanych elementów i w opinii wielu daleko mu do dobrej produkcji, ale ma także pingwiny, które... można naprawiać.

W SKRÓCIE:
  1. Jeden z graczy Battlefielda 2042 zauważył nietypową funkcję w grze, która pozwala na reperowanie pingwinów.
  2. Błąd wynika najprawdopodobniej z wykorzystania przez programistów tego samego kodu do stworzenia zarówno zwierzaków, jak i pojazdów.

Battlefield 2042 bez wątpienia nie jest najlepszą grą, którą otrzymaliśmy w tym roku, ale ma coś, czego nie oferują inne tytuły - pingwiny, które można naprawiać. Taką funkcję znalazł jeden z graczy, który nie omieszkał podzielić się swoim odkryciem ze społecznością Reddita.

Dlaczego użytkownik o ksywce dunaike postanowił wypróbować narzędzie do naprawy pojazdów na pingwinach - lepiej nie wnikać. Nie zmienia to jednak faktu, że odkrył on dość ciekawą funkcjonalność, która zdaje się niespecjalnie wadzić zwierzakom. Można pokusić się o stwierdzenie, że wyglądają na raczej niewzruszone.

Dlaczego w BF-ie 2042 możemy naprawiać pingwiny? Jest to najpewniej kwestia kodu gry. Studio DICE, zdaje się, stworzyło owe ptaki jako małe pojazdy poruszające się po mapie, przygotowując je według tego samego schematu. Stąd też możliwość naprawy pingwinów urządzeniem, które używane jest do reperowania wozów bojowych.

Jak słusznie wskazali inni użytkownicy w komentarzach-wykorzystanie jednego kodu do stworzenia kilku obiektów w grze jest powszechną praktyką w wielu innych produkcjach. To z kolei sprawia, że omawiane odkrycie gracza staje się bardziej ciekawostką niż błędem per se.

Tak czy inaczej to, że Battlefield 2042 wymaga dopracowania, nie ulega wątpliwości. Miejmy jednak nadzieję, że aktualizacje, pokroju tej z 2 grudnia, w końcu doprowadzą grę do porządku.