Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2021, 11:31

Gran Turismo 7 - nowy gameplay i porównanie z PS3

Do sieci trafił nowy gameplay z Gran Turismo 7. Pokazuje on przejazd przez trasę obecną w poprzednich odsłonach, dzięki czemu pojawiło się również porównanie graficzne z wersją toru z PlayStation 3.

Studio Polyphony Digital i firma Sony wypuściły nowy gameplay z Gran Turismo 7, czyli następnej odsłony jednego z najpopularniejszych cykli gier wyścigowych.

Zapis rozgrywki trwa dwie minuty i ukazuje przejazd przez tor Deep Forest Raceway. To klasyczna trasa, która zadebiutowała w pierwszym Gran Turismo w 1998 roku. Różne jej wcielenia pojawiły się potem we wszystkich kolejnych odsłonach za wyjątkiem Gran Turismo Sport

Demonstracja tego rodzaju trasy w gameplayu ułatwia porównanie grafiki Gran Turismo 7 z wcześniejszymi odsłonami cyklu.

Taki właśnie materiał przygotował kanał MotoGamesTV. Pokazuje on zestawienie przejazdu przez Deep Forest Raceway w GT7 oraz Gran Turismo 6 na PlayStation 3. Obie gry dzieli ponad osiem lat i dwie generacje konsol (nowy gameplay zarejestrowano na PlayStation 5), więc różnice są ogromne. Tor na PS5 ma znacznie więcej detali i bardziej zaawansowane oświetlenie.

Przypomnijmy, że Gran Turismo 7 zmierza na konsole PlayStation 4 i PlayStation 5. Premiera gry zaplanowana została na 4 marca 2022 roku.

  1. Gran Turismo 7 – oficjalna strona