Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2021, 14:06

autor: Qskan

Valheim w dalszym ciągu bez teleportacji metali. Twórcy powiedzieli „nie”

Valheim okazał się czarnym koniem początku 2021 roku. Survival od Iron Gate Studios zdobył niesamowitą popularność, ale również rozbudził wymagania wśród społeczności, które nie zawsze można spełnić. Twórcy powiedzieli twarde „nie” teleportacji metali.

W SKRÓCIE:
  • Szef Iron Gate Studios zaprzeczył, jakoby studio planowało zniesienie ograniczeń portali w Valheim.
  • Gracze narzekają na brak możliwości teleportacji metali na duże odległości.

Świat Valheim jest ogromny – potwierdzi to każda osoba, która po kilkudziesięciu godzinach grania wciąż widzi na minimapie olbrzymie połacie szarego, nieodkrytego terenu. Pokonywanie tych sporych odległości nie zawsze jest graczom na rękę, stąd gra umożliwia stawianie portali przenoszących nas błyskawicznie do danego miejsca.

Zasady są proste – jeden teleport stawiamy w naszej bazie, drugi w miejscu docelowym. Więcej o portalach w Valheim możecie przeczytać w naszym Poradniku.

Szkopuł polega na tym, że nie zawsze możemy z przejścia skorzystać. Jeśli w ekwipunku posiadamy jakiś metal bądź rudę metalu, portal nie zadziała i zmusi nas do zostawienia drogocennych surowców. To spora niedogodność, zważywszy na to, że pokonując odległości pieszo lub drogą morską łatwo można zginąć i utracić swoje przedmioty. Społeczność Valheim chce zniesienia tego ograniczenia, zwłaszcza że gra daje możliwość obejścia tej mechaniki poprzez exploita związanego z przenoszeniem się między serwerami.

Mimo usilnych próśb community, nadzieje na zmianę w tej materii rozwiał w komentarzu na Twitterze szef Iron Gate Studio, Richard Svensson, co nie umknęło społeczności Reddita:

Nie jestem pewny, dlaczego ludzie myślą, że dopuścimy teleportowanie rud metali. Nie ma żadnych planów z tym związanych.

Nie wszyscy gracze narzekają na brak możliwości teleportowania metali. Cytując innego forumowicza:

(Ograniczenia portali – dop. red) to właściwie jedyny powód, dla którego opłaca się wyruszać na wyprawy, dla którego warto eksplorować ocean i słuchać morskiej bryzy. Te ograniczenia popychają graczy do budowania nowych baz, szukania skrótów, mądrego wybierania trasy na równinach lub morzu, we wszystkich innych sytuacjach możesz się po prostu teleportować.

W międzyczasie Valheim wciąż czeka na nową zawartość, która zawita do gry z pewnym opóźnieniem. Twórcy w tym momencie skupiają się na poprawie bugów i pomniejszych błędów.