Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 października 2020, 17:45

autor: Sodar

Urocza animacja z Among Us to historia zemsty

Among Us jest ostatnio bardzo popularną grą. Nic dziwnego, że zarazem jest natchnieniem dla wielu artystów. W sieci pojawiła się kolejna ładna animacja, inspirowana rozgrywką.

Among Us jest doskonałym przykładem, że nawet początkowo słaba sprzedaż gry niczego nie przesądza. Tytuł ten pojawił się w 2018 roku, ale sukces osiągnął dopiero teraz, po dwóch latach obecności na rynku. Popularność tej gry jest tak duża, że stała się ona źródłem inspiracji dla wielu artystów. W sieci pojawił się animowany filmik, ładnie wykonany, z zaskakującym zakończeniem.

Tę dość poruszającą, krótkometrażową produkcję stworzył grafik i animator, publikujący pod pseudonimem Edu lub EduSilvArt. Zbiera ona wysokie noty na Reddicie – 93%, na Twitterze zaś osiągnęła niemal 19 tyś. wyświetleń. Niestety niektórzy kopiują jego pracę, wycinając z niej fragmenty z widocznym pseudonimem. Tak stało się w przypadku tego materiału na TikToku. Autor skomentował to w taki sposób:

Na początku i na końcu jest moje imię, ale je wycięli. Naprawdę to smutne, ponieważ dzięki mojej pracy osiągnęli ponad milion wyświetleń. Następnym razem wstawię znak wodny lub coś w tym rodzaju.

Urocza animacja z Among Us to historia zemsty - ilustracja #1
Fanowska animacja inspirowana grą Among Us

Film opowiada dość typową historię, mogącą się wydarzyć w rozgrywce, z nieco zaskakującym zakończeniem. Został ładnie zrealizowany graficznie i dobrze udźwiękowiony. Mimo całkiem niezłych wyników na portalach Twitter i Reddit, wideo na YouTube ma dość niewielką liczbę wyświetleń. Prawdopodobnie dlatego, że jest ono na razie jedyne na (prawdopodobnie świeżym) koncie autora. Ale mam nadzieję, że ta wiadomość i Wy, drodzy czytelnicy, pomożecie zdobyć nieco popularności tej animacji. Moim zdaniem jest tego warta, miłego oglądania.