Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 października 2020, 19:45

autor: Karol Laska

Assassin’s Creed Valhalla z dwoma DLC. Sporo darmowej zawartości

Ubisoft podzielił się z graczami planami na popremierowy rozwój gry Assassin’s Creed Valhalla. Wziął pod uwagę zarówno płatne dodatki, jak i darmowe aktualizacje.

Nie tylko Watch Dogs: Legion otrzyma mocne wsparcie od Ubisoftu w postaci licznych aktualizacji z nowymi trybami gry, misjami oraz postaciami. Także inny nadchodzący hit francuskiej firmy, czyli Assassin’s Creed Valhalla, doczeka się wielu znaczących dodatków (i płatnych, i darmowych). W sieci pojawił się kilkuminutowy materiał zarysowujący, co otrzymamy od deweloperów w ciągu następnego roku.

Posiadacze Season Passa mogą liczyć od twórców na co najmniej dwa fabularne DLC oraz jedną misję specjalną. Wiosną 2021 roku zagramy w Wrath of the Druids, czyli rozszerzenie przenoszące nas na irlandzkie leśne tereny, by odkryć parę starożytnych sekretów, a przy okazji zmierzyć się z druidami. Latem zaś dostaniemy The Siege of Paris – dodatek mniej mistyczny, a bardziej historyczny, bo skupiający się na starciu ludów skandynawskich z Frankami. Co do pojedynczego zadania, to będzie ono nosiło nazwę „The Legend of Beowulf” i już wcześniej słyszeliśmy o nim jakieś plotki. Jego fabuła nawiąże do staroangielskiego poematu z udziałem pewnego potwora.

Na więcej treści mogą liczyć także gracze nieposiadający Season Passa. Valhalla będzie bowiem regularnie aktualizowana, kolejno pod koniec bieżącego roku, a także na wiosnę, lato oraz jesień 2021 r. Mówimy tu oczywiście o ogromnych patchach, które mają dodać nowe umiejętności, przedmioty kosmetyczne, tryby rozgrywki czy misje. Każdy z nich będzie oficjalnie otwierał nowy sezon. Na razie wiemy nieco więcej tylko na temat pierwszego z nich, debiutującego w grudniu 2020 roku. Czeka nas między innymi tryb The River Raids, w którym najprawdopodobniej przy użyciu drakkarów będziemy podbijać okoliczne ziemie, a także więcej terenów, na których możemy rozbudowywać osadę.

Dobrze wiedzieć, że Ubisoft chce zadbać o graczy przez nieco dłuższy czas niż do samej premiery, a nie ograniczy się przy tym do płatnych dodatków. Jak to będzie jednak wyglądało w praktyce? O tym dopiero się przekonamy. Assassin’s Creed Valhalla zadebiutuje 10 listopada 2020 roku na PC, PS4, Xboksie One oraz Xboksie Series X/S, a 12 listopada pojawi się na PS5 (w Polsce gra ukaże się tydzień później, 19 listopada, wraz z premierą konsoli).