Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2016, 09:54

Uncharted 4: Kres Złodzieja z elementami skradankowymi wzorowanymi na The Last of Us

Studio Naughty Dog na nieco ponad miesiąc przed premierą Uncharted 4: Kres Złodzieja zaprezentowało krótki zwiastun gry i ujawniło, że pojawią się w niej elementy skradankowe, wzorowane na poprzedniej produkcji zespołu - The Last of Us.

W najnowszym zwiastunie Drake'a dopadają wątpliwości na temat podjętych w życiu decyzji. - Uncharted 4: Kres Złodzieja z elementami skradankowymi, wzorowanymi na The Last of Us - wiadomość - 2016-03-26
W najnowszym zwiastunie Drake'a dopadają wątpliwości na temat podjętych w życiu decyzji.

Od premiery Uncharted 4: Kres Złodzieja dzieli nas w tym momencie nieco ponad miesiąc. Aby jeszcze podgrzać atmosferę przed trafieniem gry na sklepowe półki, studio Naughty Dog wypuściło króciutki zwiastun, sugerujący, że czwarta część serii może być dojrzalszą i bardziej emocjonalną historią. Na trwającym niecałą minutę filmiku widzimy bowiem, jak Nathan Drake zastanawia się nad tym, czy życie awanturnika było tak naprawdę dobrym wyborem.

Jeśli jednak bardziej niż rozterki głównego bohatera interesują Was nowinki w rozgrywce, twórcy ujawnili kilka szczegółów na ich temat. Przede wszystkim, wzorując się na swoim ostatnim hicie – The Last of Us – deweloperzy z Naughty Dog zaimplementowali możliwość skradania się. Jak twierdzi główny animator projektu, Jeremy Yates, jest to spowodowane chęcią zmuszenia gracza do improwizacji. „Nie chcieliśmy gry, w której siedzisz za jedną osłoną, wychylasz się, strzelasz i znowu się kryjesz. Gracz ma poruszać się w tym środowisku, próbować przechytrzyć przeciwników, zachodzić ich z boku, uciekać przed nimi i przez to mieć poczucie nieustającej akcji”. Skradanie się będzie naturalnie połączone z lepszą sztuczną inteligencją wrogów, którzy mają być znacznie bardziej precyzyjni i zachowywać się realistycznie. Drake może tym samym odwrócić ich uwagę i kompletnie uniknąć części starć.

Oczywiście Uncharted 4 nie stanie się nagle skradanką z krwi i kości – nadal będzie tutaj mnóstwo momentów pełnych adrenaliny. - Uncharted 4: Kres Złodzieja z elementami skradankowymi, wzorowanymi na The Last of Us - wiadomość - 2016-03-26
Oczywiście Uncharted 4 nie stanie się nagle skradanką z krwi i kości – nadal będzie tutaj mnóstwo momentów pełnych adrenaliny.

Choć części fanów ta zmiana może nie przypaść do gustu, dobrze, że Naughty Dog nie używa po raz czwarty dokładnie tej samej formuły. To, w połączeniu ze znacznie ładniejszą grafiką (Bruce Straley, jeden z reżyserów, stwierdził nawet, że Kres Złodzieja może być najpiękniejszą wizualnie grą, jaką kiedykolwiek stworzono) i dojrzalszą historią może dać nam naprawdę świetną produkcję. O tym, czy będzie tak w rzeczywistości, przekonamy się już w 10 maja, kiedy to Uncharted 4 zadebiutuje na PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Uncharted 4: Kres Złodzieja
  2. Uncharted 4: A Thief's End – nadchodzi jedna z najlepszych gier akcji ostatnich lat?
  3. Kompendium wiedzy o grze Uncharted 4: Kres Złodzieja
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Uncharted 4: Kres Złodzieja

Uncharted 4: Kres Złodzieja