Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 kwietnia 2016, 19:50

autor: Ender

Uncharted 4: Kres złodzieja – skradzione kopie gry trafiły do serwisów aukcyjnych

Sony ostrzegło graczy, że w serwisach aukcyjnych pojawiły się pojedyncze kopie gry Uncharted 4, które, jak się okazało, pochodzą z obrabowanego brytyjskiego transportu producenta. Oficjalna premiera tytułu zaplanowana jest na 10 maja.

Gra zadebiutuje w sklepach za dwa tygodnie - Uncharted 4: Kres złodzieja – skradzione kopie gry trafiły do serwisów aukcyjnych - wiadomość - 2016-04-27
Gra zadebiutuje w sklepach za dwa tygodnie

Na oficjalnym blogu PlayStation pojawiła się interesująca informacja, w której Shuhei Yoshida ostrzega graczy przed kupnem krążących po serwisach aukcyjnych kopii gry Uncharted 4: Kres złodzieja. Pierwsze osoby, które się z nimi zetknęły uznały, że pochodzą z legalnej sprzedaży, bowiem dość często pojedyncze sklepy rozprowadzają niektóre tytuły jeszcze przed ich oficjalną premierą (przypomnijmy, że w przypadku Uncharted 4 wyznaczono ją na 10 maja). Okazało się jednak, że ich źródłem byli (o ironio) złodzieje, którzy okradli jedną z ciężarówek transportowych należących do Sony. Firma współpracuje w tej chwili z policją, próbując ustalić okoliczności zdarzenia. Producenci ostrzegają więc już teraz przed możliwymi spojlerami zamieszczanymi w sieci. Na razie nie wiemy, czy na fanów nabywających skradzione kopie tytułu czekać będą jakieś reperkusje.

Co ciekawe, to nie pierwsza zuchwała kradzież gier w Wielkiej Brytanii w tym roku. Tydzień temu napadnięto również na ciężarówkę Nintendo. Przestępcy zabrali wówczas sporą liczbę kopii debiutującego Star Fox Zero. Japoński koncern padł ofiarą angielskich złodziei także w ubiegłym roku, gdy z samochodowego transportu zniknęły dziesiątki gier oraz najbardziej poszukiwane przez fanów figurki amiibo. W kontynentalnej Europie także dochodzi do podobnych zdarzeń. Kilka lat temu w Holandii skradziono przed premierą znaczną część zapasów kolekcjonerskich edycji Assassin's Creed III na PC, przez co wielu graczy nie otrzymało zamówionych kopii na czas.

  1. Graliśmy w Uncharted 4: Kres Złodzieja - pożegnanie z serią?
  2. Uncharted 4: Kres Złodzieja – kompendium wiedzy
  3. Oficjalna strona internetowa gry Uncharted 4: Kres Złodzieja

Ostatnia aktualizacja: 2016-04-27

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Uncharted 4: Kres Złodzieja

Uncharted 4: Kres Złodzieja